UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Японії занепокоєний спільними польотами бомбардувальників Китаю та Росії поблизу його країни  

Кішіда заявив про ускладнення середовища безпеки. 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда в суботу, 11 листопада, висловив занепокоєння з приводу нещодавніх спільних польотів китайських і російських бомбардувальників над водами поблизу його країни, попередивши, що Токіо зіштовхується з найскладнішим середовищем безпеки у післявоєнні часи. Про це повідомляє KYODO.  

"Спроби змінити статус-кво навколо нашої країни в односторонньому порядку посилюються", - сказав Кішіда, додавши, що необхідне "швидке" розгортання ракет дальнього радіуса дії для посилення оборони.    

Читайте також: Підтримка України з боку G7 не похитнеться через ситуацію на Близькому Сході — глава МЗС Японії
    

Під час останнього інциденту у червні чотири китайські і російські бомбардувальники спільно пролетіли над водами поблизу Японії, що змусило країну підняти в повітря винищувачі. Японські винищувачі також реагували на проліт бомбардувальників у листопаді минулого року.

Хоча повітряний простір Японії не був порушений, Міністерство оборони країни через дипломатичні канали повідомило Китаю та РФ про серйозну стурбованість, розцінивши цю акцію як демонстрацію сили.

Кішіда також відзначив рішення Японії оновити свої ключові оборонні документи минулого року і затвердити "контрударні" можливості, тобто здатність завдавати ударів по ворожих базах, якщо виникне така потреба. Цей крок є важливим політичним зрушенням на тлі японської конституції, яка передбачає відмову від війни.

Прем'єр-міністр пообіцяв забезпечити необхідне фінансування для розбудови обороноздатності країни на тлі викликів для безпеки, включаючи ракетну і ядерну загрози з боку Північної Кореї.

Читайте також: Росія призупинила договір з Японією про виведення з експлуатації ядерних об'єктів

Раніше Японія попередила, що поглиблення військової співпраці між Китаєм і Росією викликає серйозне занепокоєння щодо безпеки. Про це йдеться у першій оборонній "Білій книзі" країни, після того, як минулого року в Токіо оголосили про плани збільшення витрат на оборону.

Японія кардинально змінює свою політику у сфері безпеки та оборони. Найбільшою зміною у стратегічному курсі країни стало офіційне набуття нею можливості превентивних ударів по ворожих базах і командних пунктах. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».