UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники нарахували майже 230 затриманих в день «інавгурації» Лукашенка

Більшість затримань припала на Мінськ.

Білоруські силовики затримали майже 230 людей у середу, 23 вересня, - в день так званої інавгурації самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Станом до 1:00 четверга в списку затриманих, складеному правозахисним центром «Вясна», було 228 осіб. Більшість з них були доставлені до відділень мінської міліції.

Крім того, також були затримані люди в Гомелі, Могильові, Борисові, Гродно, Барановичах та інших містах Білорусі.

Затримання супроводжувалися побиттям, ОМОН застосував кийки і сльозогінний газ, а водомети поливали людей пофарбованою водою.

23 вересня білоруський диктатор Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна, США і ряд держав Євросоюзу заявили, що не визнають Лукашенко легітимним президентом Білорусі.

Читайте також: США також відмовилися визнавати Лукашенка легітимним президентом

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і ввів санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом.

Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій відповідальних за це посадовців режиму Лукашенка.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.