UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці в США готуються до ще більшого насильства з боку протестуючих – CNN

Ситуація може загостритися перед інавгурацією Джо Байдена.

Правоохоронні органи Сполучених Штатів готуються до того, що прихильники президента Дональда Трампа найближчими днями можуть вдатися до ще більшого насильства, ніж під час штурму Капітолію, передає CNN. Відзначено, що зараз лунають заклики не тільки до протестів у Вашингтоні, а й по всій країні.

За даними ЗМІ, влада готує додатковий персонал для того, щоб убезпечити столицю США найближчими днями. Адже у Вашингтоні 20 січня відбудеться інавгурація обраного президента Джо Байдена.

"Тепер, коли це сталося, люди будуть ставитися до цього набагато серйозніше... Тепер планувальники поставляться до цього набагато серйозніше", - сказав один з чиновників, маючи на увазі насильство під час штурму Капітолію, в результаті чого загинуло п'ятеро осіб.

Своєю чергою мер округу Колумбія Мюріел Баузер попросила вжити додаткових заходів безпеки за 10 днів до інавгурації нового президента. Адже заворушення 6 січня викликали хвилю занепокоєння серед федеральної, державної та місцевої влади. Зазначено, що навколо Капітолійського пагорба вже встановили огорожу.

При цьому в Пентагоні зараз оцінюють, чи є необхідність збільшити чисельність сил Національної гвардії до 13 тис. гвардійців для інавгурації Байдена. Після штурму Капітолію вже мобілізували 6 тис. гвардійців, які працюють по 12 годин не лише біля будівлі парламенту, але і на контрольно-пропускних пунктах по всьому Вашингтону.

Читайте також: Події в Капітолії змінять курс президентства Байдена — The Economist 

6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

В результаті протестів чотири людини загинули. Пізніше стало відомо про п’яту жертву - у лікарні помер поліцейський, який постраждав під час штурму протестувальниками Капітолію.  Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і "нападом на демократію".

Через штурм Капітолію порушили 25 справ про внутрішній тероризм. При цьому в Міноборони США знають про "можливі майбутні загрози терористів в дні перед і під час інавгурації Джо Байдена".

Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка Що американці в Капітолії “наколядували”?”.