Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський не згоден із закликом колишніх президентів України і видатних українських діячів до польського керівництва стримано висловлюватися під час річниці Волинської трагедії.
Як повідомляє "Польське радіо", про це він сказав коментуючи лист про "прощення і покаяння", який був опублікований українською стороною минулого тижня. В ньому екс-президенти Віктор Ющенко, Леонід Кравчук, а також патріарх Київський Філарет закликали сусідні народи до примирення і попросили Варшаву "зупинити будь-яку незважену політичну декларацію, схвалення якої не вгамує біль, а лише дозволить нашим спільним ворогам використати його проти Польщі та України".
За словами Ващиковського, Україні і Польщі, "потрібна широка дискусія і обговорення" трагічних сторінок спільної історії. За його словами, "це болюча рана, що має бути зцілена". Він додав, що обом сторонам потрібно ще багато чого зробити на цьому шляху.
"Ми теж маємо ще багато чого зробити, але ми зробили вже багато, натомість зараз очікуємо певних кроків з українського боку", – додав Ващиковський.
Тим часом, видання Rzeczpospolita писало, що українських вибачень за Волинь замало. Автор помітив у листі українських лідерів "шантаж", зокрема його він прочитав у рядках про заклик до "польської влади уникати необдуманих заяв під час річниці Волинської трагедії, які "не вгамують болю, але дозволять спільним ворогам використати їх проти Польщі і України". На думку автора, існуванням Росії не можна виправдати "блокування історичної правди".
"Українсько-польське партнерство, за яке виступають автори листа, не може бути збудоване на брехні і шантажі. Попри те, що зараз є агресивна Росія", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, що їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) і польська Армія Крайова (АК) за участі польських батальйонів шуцманшафту й радянських партизанів на Волині. Детальніше Волинську трагедію читайте в матеріалі "Війна у війні: кому було вигідно? Кривава карта Волині" в "Дзеркалі тижня. Україна".