UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після вбивства Хашоггі принца Мухаммеда бін Салмана не хочуть допускати до трону - ЗМІ

Серед кандидатур на престол королівства - 76-річний принц Ахмед ібн Абдул-Азіз, брат короля Салмана і дядько принца Мухаммеда.

Значна частина членів правлячої сім'ї Саудівської Аравії на тлі обурення світового співтовариства з приводу вбивства журналіста Джамаля Хашоггі виступила за недопущення до трону королівства наслідного принца Мухаммеда бін Сальмана Аль Сауда, у вівторок, 20 листопада, повідомило агентство Reuters з посиланням на три джерела, близькі до королівського двору.

Співрозмовники агентства зауважили, що зміни у лінії успадкування престолу підтримали десятки молодших принців і двоюрідних братів з впливових гілок правлячої сім'ї Аль Сауд, однак, поки живий 82-річний король Салман ібн Абдул-Азіз аль Сауд, батько наслідного принца, діяти вони не мають наміру, так як прекрасно віддають собі звіт у тому, що король не піде проти свого улюбленого сина, якого влітку 2017 року оголосив наступним правителем країни. Усі плани бунтівних Аль Саудів поки що зводяться до обговорення інших кандидатур на престол королівства, серед яких 76-річний принц Ахмед ібн Абдул-Азіз, брат короля Салмана і дядько принца Мухаммеда.

Джерело, яке розмовляло з агентством з приводу кандидатури Ахмеда ібн Абдул-Азіза, додало, що єдиний рідний брат короля Салмана, який залишився в живих, отримає підтримку більшої частини членів сім'ї, служби безпеки королівства та деяких західних країн.

Однак при всьому цьому ні сам принц Ахмед, ні представники уряду Саудівської Аравії не відповіли на прохання про офіційний коментар, підкреслює Reuters.

Відзначимо, що у Саудівській Аравії престолонаслідування побудовано не за стандартною схемою - тут трон не переходить від батька до старшого сина, замість цього король і старші члени сім'ї з кожної гілки вибирають спадкоємця, якого вони вважають найбільш підходящим для керівництва королівством.

Нагадаємо, The Washington Post, з якою співпрацював Хашоггі, повідомила, що ЦРУ прийшло до висновку, що безпосереднім замовником вбивства журналіста є наслідний принц Саудівскої Аравії.

Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що журналіста катували, а потім убили на території консульства. Докази були передані США та ряду інших країн. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашогги читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".