UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підтримка антитерористичної операції Ізраїлю знизить підтримку України на Близькому Сході — аналітик

Петро Бурковський розповів, як це вплине на відносини України та Ізраїлю.

В опитуванні GloboScan Близький Схід представляють такі країни як: Єгипет, Туреччина, Саудівська Аварія, а Африку - Нігерія, ПАР, Кенія.  Політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва  Петро Бурковський у статті "Чому більшість людства стоїть на боці України" зазначає, що ці країни є регіональними лідерами, тому мають пріоритетне значення для нашої держави.

ZN.UA

 Нігерія — африканський лідер за розміром економіки та населенням. Кенія — лідер і ворота у Східну Африку. Ці країни не надто залежали від торгівлі з РФ до початку повномасштабної війни і не мали історичних сантиментів до СРСР/режиму Путіна, на відміну від Південно-Африканської Республіки під проводом Африканського національного конгресу.

Читайте також: Усе більше країн Африки, Азії та Латинської Америки підтримують Формулу миру України – ОП

Однак Кенія та Нігерія мають проблеми зі свободою слова та переслідуванням опозиційних сил, а зовнішня політика слабко враховує настрої населення.

"Щоправда, 2023 року активність «вагнерівців» у західноафриканських країнах і Судані могла перетворити Росію в очах нігерійської та кенійської влади на джерело серйозної зовнішньої загрози, нестабільності та іноземного втручання в африканські справи. Тому боротьба України з Росією відповідає й інтересам цих країн", - наголошує автор.

Аналітик зазначає, що  РФ багато років через корупційні механізми вливала кошти в скарбницю Африканського національного конгресу,  місцева преса про це активно писала. Однак антиамериканські та антизахідні настрої, які культивуються АНК, і досі поділяються більшістю населення.

Читайте також: "Вагнери" в Африці: лідер Судану скаржиться ООН на зв’язки бойовиків RSF з найманцями із Росії

"Напевно, тут спрацює лише обережна кропітка робота з пояснення, чому в українського визвольного руху проти російського колоніалізму та політики русифікації так багато спільного з боротьбою народу Південної Африки проти апартеїду", - звертає увагу Бурковський.

Аналітик підкреслює, що найскладніша для України ситуація зараз на Близькому Сході.

ZN.UA

Опитування показує думку громадян Єгипту, Туреччини, Саудівської Аварії станом на серпень 2023 року, до терористичної атаки ХАМАС і обстрілів Гази армією Ізраїлю. Наша країна зайняла позицію рішучого засудження ХАМАС. Пізніше до цього додалась теза про необхідність враховувати право палестинського народу на свою державу.  

Читайте також: Саудівська Аравія відкладає плани нормалізації відносин з Ізраїлем — Reuters

Бурковський прогнозує, що принципова підтримка антитерористичної операції Ізраїлю знизить підтримку України на Близькому Сході. Однак, за його словами, не варто виключати й того, що зближення України та Ізраїлю принесе більш вагомі результати для оборонної сфери, ніж постійне дипломатичне маневрування між близькосхідними автократами.