Підозрювані в отруєнні нервовопаралітичною речовиною "Новачок" колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії Олександр Петров і Руслан Боширов заявили в ефірі пропагандистського російського телеканалу Russia Today про те, що вони не є співробітниками Головного розвідувального управління Росії, як про це заявляють британські спецслужби.
"Ні", - сказав Петров, відповідаючи на питання, чи працюють вони в ГРУ РФ.
"Ні" - сказав Боширов.
Перед цим Петров і Боширов заявили, що вони "просто туристи" і нібито "не знають, де знаходиться будинок Скрипаля". Також заперечують, що у них був з собою "Новачок". Підозрювані назвали звинувачення в перевезенні "Новачка" у флаконі з-під жіночих парфумів - "дурним". А на інтерв'ю з журналістами" їх підштовхнула заява Путіна.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок"Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.Потім що лідери США, Франції, Німеччини, Великобританії і Канади опублікували спільну заяву, в якій вони засуджують застосування нервово-паралітичної речовини "Новачок" у британському Солсберіпроти колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Дональд Трамп, Еммануель Макрон, Ангела Меркель, Тереза Мей і Джастін Трюдо погодилися з висновками британської поліції в тому, що підозрювані в замаху на Скрипаля є співробітниками Головного розвідувального управління Росії.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а саме замах майже напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
Після оприлюднення нових доказів про причетність росіян до атаки в Солсбері Британія ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.
Відзначимо, Державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів. США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням було госпіталізовано російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його дочка. Через деякий час були госпіталізовано кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичне речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британії та в знак солідарності вислали російських дипломатів. на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичному скандалі з висилкою російських шпигунів під дипприкрытием читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".