UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон вирішив не купувати російські вертольоти

Мова йде про плани придбання додаткових 15 вертольотів Мі-17 на загальну суму 345 мільйонів доларів, від яких тепер вирішено відмовитися, принаймні, тимчасово.

Пентагон відмовився від подальших закупівель російських вертольотів для афганських ВПС. Продавцем техніки виступала державна компанія Рособоронекспорт, яка постачає зброю сирійському президенту Башару Асаду. Про це повідомили джерела в міністерстві оборони США і один із головних опонентів угоди в Сенаті.

Джерела, знайомі з ситуацією, повідомили, що мова йде про плани придбання додаткових 15 вертольотів Мі-17 на загальну суму 345 мільйонів доларів, від яких тепер вирішено відмовитися, принаймні, тимчасово.

"Я аплодую рішенням міністерства оборони врешті-решт відмовитися від планів закупівлі нових вертольотів у Рособоронекспорту", - заявив республіканський сенатор з Техасу Джон Корнін.

"Ведення справ із постачальником цих вертольотів було неспроможною політикою з моральної точки зору, і як країна, ми більше не повинні субсидіювати військові злочини Асада", - додав він.

Заступник міністра оборони Ештон Картер зателефонував Корніну минулого тижня і повідомив йому, що Пентагон відмовляється від додаткових закупівель вертольотів. Про це на умовах анонімності розповів один зі співробітників апарату Сенату.

Представник міністерства оборони Морін Шуман у листі Reuters зазначила: "Після початкового запиту до Конгресу про виділення коштів на додаткове зміцнення Афганських національних сил безпеки на 2014 фінансовий рік міністерство провело переоцінку своїх потреб під час консультацій з Конгресом".

"У даний час ми не плануємо закуповувати у Рособоронекспорту нові Мі-17 для Афганістану на додаток до вертольотів, кошти на закупівлю яких вже було закладено до бюджету", - додала вона.

У серпні представники міністерства оборони заявляли законодавцям, що спочатку Пентагон планував закупити 63 вертольоти Мі-17 на загальну суму близько 1,1 мільярда доларів. Поки незрозуміло, яку частину цієї техніки вже було поставлено.

Окрім того, невідомо, чи є у Пентагону альтернативні плани зміцнення потенціалу ВПС Афганістану. !zn

Читайте також:

США відкликають бойові кораблі від берегів Сирії

"Підтримка Москви коштує дорожче" - Росія взяла сирійські мільйони, але залишила Асада без С-300

ООН в 2012 році відшкодувала Україні 27 мільйонів доларів за участь у миротворчих операціях

Афганістан і США лише частково домовилися щодо угоди у сфері безпеки