Наслідки від публікації "Панамських документів" продовжують проявлятися по всьому світі. Через них прем'єр-міністру Ісландії довелося піти у відставку, проти президента Аргентини почали розслідування. Офшорний скандал також став головним болем для прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона і президента України Петра Порошенка.
А в цей час, у Росії документи, які доводять відношення друзів Володимира Путіна до відмивання грошей, назвали "змовою Заходу", на меті якої ослабити Росію.
"В такому разі, це була ще й "змова" проти Ісландії. Може хтось переконаний ісландофоб?" -іронізує політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор у подкасті Daily Vertical.
Він додає, що якщо придивитися до "панамських документів", стає очевидною різниця між корупцією на Заході і в Росії. Західні чиновники приховують свої чесно зароблені гроші в офшорах, щоб ухилитися від сплати податків. Але викриття щодо Росії свідчать про абсолютно інших підхід.
Ім'я самого Володимира Путіна не фігурує в "панамських документах". Але вони викривають величезну схему із офшорних корпорацій і підставних компаній, які пов'язані з близькими друзями і соратниками президента. Вся ця система створена для того, щоб красти і відмивати російські державні кошти. В цьому, на думку автора, і полягає різниця між корупцією в Росії і на Заході.
"На Заході корупція – це як помилка в системі. А в Росії – це не помилка і навіть не риса системи, це і є сама система. Тому панамські документи не були "змовою" проти Росії, вони якраз виявили змову проти Росії, яку організували її ж правителі", - підкреслює Вітмор.
3 квітня німецьке видання Süddeutsche Zeitung і Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) оприлюднили розслідування "Панамські документи" про численних офшорних компаніях, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями, відомими спортсменами. Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів, викрадених з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.
Публікація матеріалів спровокувала по всьому світу низку політичних скандалів. Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться, що президент України Петро Порошенко створив для реструктуризації активів корпорації Roshen три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.