UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОБСЄ услід за ООН закликала Росію вивести війська з Придністров'я

Кишинів наполягає на виведенні російських військових з території Молдови і перетворення миротворчої операції в Придністров'ї в громадянську місію.

Парламентська Асамблея ОБСЄ більшістю голосів підтримала резолюцію про необхідність виведення російських військ з території Молдови. Проект резолюці передбачає перетворення миротворчої операції в Придністров'ї на цивільну місію під міжнародним патронатом. Фотокопію документа оприлюднив голова делегації Молдови в ПА ОБСЄ, заступник голови правлячої Демократичної партії Серджіу Сирбу на своїй сторінці у Facebook в середу, 11 липня.

У документі йдеться про необхідність "повного виведення російських військ з Придністров'я". За словами Сирбу, ініціаторами включення в декларацію пункту про переформатування миротворчої місії стали Молдова і Румунія.

"За підтримки ОБСЄ та ООН ми зуміємо вирішити поставлені завдання. Асамблея розуміє необхідність спільних зусиль та спільних дій для того, щоб домогтися остаточного виведення російських військ з території Молдови", - підкреслив політик.

b

Документ містить більше 170 положень, підготовлених основними комітетами Асамблеї, які стосуються великого спектр проблем, пов'язаних з контртерористичної діями, протистоянням пропаганді, спрямованій на розпалювання ненависті, цифровою економікою, демографічними питаннями, а також врегулювання заморожених конфліктів, зокрема, у Грузії та Молдові.

Сирбу додав, що депутати висловилася за продовження переговорів у форматі "5+2" щодо врегулювання придністровського конфлікту та виконання раніше досягнутих в ході переговорів домовленостей.

Під час голосування російська делегація залишила зал засідання на знак протесту через розбіжності з іншими учасниками ОБСЄ, що виникли в ході обговорення ситуації в окупованому Криму.

Нагадаємо, що 22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, в тому числі Україна, 14 проголосували проти, 83 – утрималися.

Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.

У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.

Придністров'я за підтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.

Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".