Президент Ірану Хассан Роухані повідомив, що обсяги збагачення урану в Ірані перевищили поріг 2015 року, коли Тегеран уклав з США, Росією, КНР, Великою Британією, Францією і Німеччиною так звану ядерну угоду - Спільний комплексний план дій (СВПД), передає DW.
Наголошується, що в 2018 році президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з угоди і відновив санкції відносно Ірану. У відповідь Тегеран почав поступово скорочувати дотримання своїх зобов'язань.
Іран виключає повний вихід своєї країни з ядерної угоди, незважаючи на те, що ядерна програма більш "просунута", ніж це було до Віденської ядерної угоди 2015 року.
Раніше повідомлялося, що Ірану вдалося домогтися поступового зняття міжнародних санкцій, не закриваючи своєї ядерної програми, лише обмежуючи її на певний термін.
Загострення американо-іранських відносин останніх місяців із нереалізованими натяками на масштабну війну в регіоні призвело до передбачуваного звернення Ірану до теми ядерної зброї. Форма, в якій це було зроблено, і отримана Іраном відповідь свідчать, що сторони схильні домовлятися.
Детальніше про американо-іранські відносини читайте в матеріалі Олексія Їжака "Іранська ядерна угода Трампа".