Міжнародне співтовариство має продовжувати тиск на Північну Корею, попри активізацію переговорів між Сеулом і Пхеньяном, заявила представник США в ООН Ніккі Гейлі.
На думку дипломата, згода КНДР на участь у майбутній Олімпіаді є спробою північнокорейського режиму відвернути увагу від порушення Пхеньяном резолюцій ООН.
"Вони і раніше вели ці переговори... Це саме те, що завжди робить Північна Корея: коли обстановка розжарюється, починати розмову", - пояснила Хейлі в інтерв'ю "Голосу Америки" в четвер, 18 січня.
Представник США в ООН засумнівалася в прагненні Пхеньяну до компромісів, нагадавши, що Вашингтон наполягає на ядерному роззброєнні і згортанні ракетної програми КНДР.
"Ми не гратимемо в ті самі ігри, в які грали завжди. Ми не розмовлятимемо, вважаючи, що вони раптом побачили себе збоку і знайшли вихід з положення. Вони повинні сказати нам, що вони готові припинити випробування. Ми повинні побачити, що випробування дійсно зупинені. А крім того, ми повинні знати, що вони збираються відмінити цю програму", - підкреслила американський дипломат.
Нагадаємо, 22 грудня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти північнокорейського режиму за розробку та випробування ядерної зброї та засобів її доставки.
Зокрема, з 1 січня до КНДР дозволено поставляти вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Крім того, до Північної Кореї заборонено ввозити продовольчу і сільськогосподарську продукцію, електричні прилади, землю, камінь, дерево, промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".