П'ять представників від кожної зі сторін переговорів зустрілися в "Будинку миру" у селищі Пханмунджом у демілітарізованій зоні.
При цьому наголошується на тому, що представники Сеула та Пхеньяна налаштовані оптимістично. Головною темою порядку денного залишається участь північнокорейських спортсменів в Олімпійських іграх 2018 року в Пхенчхані. Проте під час переговорів обговорюватимуться питання покращення відносин КНДР і Південної Кореї.
Крім того, також підійматиметься питання возз'єднання родин, розділених війною на Корейскому півострові.
Деякі південнокорейські чиновники висловили надію на те, що на відкритті зимових Олімпійських ігор спортсмени обох країн могли б навіть пройти під одним прапором вперше за більш ніж десять років.
Незважаючи на переважно "спортивний" порядок денний, за зустріччю дуже уважно спостерігають світові лідери, які чекають на ознаки зниження напруженості на Корейському півострові.
При цьому США прохолодно поставилися до переговорів Сеула та Пхеньяна. У Державному департаменті США заявили про те, що Пхеньян "може спробувати посварити" Вашингтон і Сеул, щоб послабити санкційний режим, спрямований на згортання ракетної програми КНДР.
А президент США Дональд Трамп заявив про те, що "свого часу США візьмуть у них участь".
Нагадаємо, у середу, 3 січня, лідер КНДР Кім Чен Ин віддав наказ відкрити недіючу "гарячу лінію" між Пхеньяном і Сеулом. У той самий день представники КНДР і Республіки Корея провели першу телефонну розмову по відновленому каналу зв'язку.
Раніше Південна Корея запропонувала КНДР провести переговори на високому рівні під час проведення зимових Олімпійських ігор у Пхенчані.
Голова Міністерства об'єднання республіки Корея Чо Монг Йон запропонував провести відповідну зустріч 9 січня у прикордонному селищі Пханмунджом, щоб обговорити олімпійське співробітництво та способи поліпшення зв'язків.