Адміністрація нового президента Аргентини Хав'єра Мілея заявила у вівторок, що його уряд не продовжуватиме контракти із більш, ніж п’ятьма тисячами співробітників, найнятими цього року до його вступу на посаду, повідомляє Politico.
Цей крок є частиною широкомасштабного плану скорочень і девальвації, оголошеного правим лібертаріанцем після того, як він вступив на посаду 10 грудня, щоб трансформувати економіку Аргентини.
Контракти з іншими державними службовцями, які були найняті до 2023 року, будуть переглянуті, повідомила влада. Обмеження 2023 року, очевидно, має на меті боротися з практикою, коли президенти, що відходять, підвищують зарплати у останній рік.
З огляду на те, що до кінця року очікується, що інфляція сягне приблизно 200%, Мілей пообіцяв зменшити державне регулювання та фонди заробітної плати, а також дозволити приватизацію державних галузей промисловості як спосіб збільшення експорту та інвестицій.
Скорочення вже викликали протести, але Мілей пообіцяв рухатися вперед.
«Мета полягає в тому, щоб розпочати шлях до відбудови нашої країни, повернути свободу та автономію людям і почати трансформувати величезну кількість регуляцій, які блокували, зупиняли та гальмували економічне зростання», — сказав він.
Приблизно триста змін, про які було оголошено раніше, передбачають приватизацію багатьох державних компаній і послаблять захист орендарів, працівників і покупців.
Ці кроки включають 50-відсоткову девальвацію аргентинського песо, скорочення субсидій на енергетику та транспорт, а також закриття деяких урядових міністерств. Це відбувається на тлі стрімкого зростання інфляції та бідності.
Раніше стало відомо, що Аргентина може передати України два гелікоптери.