Країни ЄС, які не захочуть виконувати квоту на прийом біженців, повинні бути оштрафовані. Таку ідею підтримав німецький міністр внутрішніх справ Томас де Мазьєр на тлі того, як Угорщина почала арештовувати мігрантів на своєму кордоні.
Про це сьогодні пише The Times, нагадуючи, що Будапешт також почав споруджувати нові загорожі вздовж свого кордону. Де Мазьєр зауважив, що він підтримує пропозицію скорочувати фінансування інфраструктурних проектів для країн ЄС, які демонструють ворожість до біженців.
За словами німецького міністра, пропозицію карати фінансового Угорщину, Польщу, Словаччину і Чехію сформулював президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
"І я вважаю, що це правильно", - підтвердив Де Мазьєр.
Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер відхрестився від нібито своєї пропозиції штрафувати країни за відмову приймати біженців. А канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з канцлером Австрії сказала, що "погрози - це не вихід" і варто спробувати відновити "дух Європи". Видання нагадує про те, що Меркель намагається примирити усі сторони в Євросоюзі, які сперечаються щодо того, як вирішити проблему з напливом біженців. Але при цьому "вона не дорікає своєму міністру внутрішніх справ".
У цей же час, міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн вчора заявив, що система квотного розподілення біженців буде ухвалена в ЄС впродовж наступного місяця.
Тим часом, Хорватія пообіцяла пропускати біженців через свою територію на шляху в Німеччину. При цьому хорватський прем'єр-міністр підтвердив, що за минулу ніч в Хорватію з Сербії прибутку 150 біженців.
Як повідомлялося раніше, біженці намагаються прорватися в Німеччину через Хорватіюу зв'язку з установкою на угорсько-сербському кордоні бар'єрів з колючим дротом.
Напередодні в уряді Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців. Це, в свою чергу, нажахало прем'єра Румунії. На думку Віктора Понта, "колючий дріт, агресивні закони, в'язниця і жорстокість не вирішать проблеми". У той же час, раніше влада Румунії, як і інших східноєвропейських країн, виступала проти розподілу біженців по усім державам Євросоюзу.
Раніше Угорщина побудувала стіну з колючим дротом на кордоні з Сербією. До цього тисячі біженців щодня потрапляли в Угорщину, звідки пересувалися далі в Західну Європу. Напередодні Угорщина ввела НС у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для стримування біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині за новими законами були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.