UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина схвалила вакцину AstraZeneca для людей старше 65 років, збільшивши інтервал між дозами

Спочатку Німеччина не хотіла видавати дозвіл на застосування цієї вакцини, але дослідження показали, що триваліший проміжок часу підвищує її ефективність

Управління вакцинації Німеччини схвалило використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca/Oxford для людей старше 65 років, що має сприяти прискоренню неухильної вакцинації в країні, заявило в четвер міністерство охорони здоров'я.

Агентство Reuters пише, що Постійна комісія з вакцинації рекомендувала збільшити період між першою та другою дозами вакцини AstraZeneca максимум до 12 тижнів на підставі досліджень, що показують, що більш тривалий проміжок часу підвищує її ефективність.

«Це хороша новина для людей похилого віку, які очікують вакцини. Тепер їх можна вакцинувати швидше», - мовиться в заяві міністра охорони здоров'я Йенса спання.

Люди, що одужали від COVID-19, повинні отримати разову дозу щеплення AstraZeneca через шість місяців після постановки діагнозу, йдеться в заяві Комісії з вакцинації, опублікованому через Інститут інфекційних захворювань Роберта Коха.

Цю постанову опублікували слідом за аналогічними кроками в Іспанії, Франції, Італії та Швеції.

Німеччина спочатку відмовлялася дозволити вакцину AstraZeneca для осіб старше 65 років, заявивши, що клінічні випробування не підтверджують її ефективність.

Читайте також: Знайди десять відмінностей: у посольстві Великої Британії порівняли вакцину AstraZeneca і Covishield

Україна вже отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії.

Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.

З початку пандемії в Україні зареєстровано понад 1,3 мільйона випадків інфікування та понад 25 тисяч смертей.

Опитування громадської думки показують, що майже 40% українців відмовляються отримати шанс через страх перед побічними ефектами.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання у світі й Україні, значно підвищує шанси не захворіти на COVID-19 у тяжкій формі, тому вакцинуватися треба. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації слід підходити розумно. Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».