UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина припинила поставки зброї до Саудівської Аравії через вбивство Хашоггі

Раніше ФГР заборонила в'їзд на свою територію 18 саудівським чиновникам через вбивство журналіста.

Уряд Німеччини повністю зупиняє експорт зброї до Саудівської Аравії у зв'язку з убивством журналіста Джамаля Хашоггі в консульстві в Стамбулі. Про це повідомляє міністерство економіки країни, передає Der Spiegel. Зазначається, що термін дії заборони поки не відомо.

Досі уряд Німеччини тільки утримувався від видачі нових дозволів на експорт озброєння, а також оголосив про перевірку реалізації виданих дозволів. У міністерстві оборони повідомили, що уряд працює з власниками діючих ліцензій так, що поставки озброєння з Німеччини в Саудівську Аравію зупинені. Уряд Німеччини підкреслив, що хотів би підштовхнути інші країни ЄС до аналогічного кроку.

Раніше Німеччина заборонила в'їзд в країну 18 громадянам Саудівської Аравії, імовірно замішаним у вбивстві журналіста Джамаля Хашогги. Про німецькі заходи оголосили слідом за санкціями США проти саудівських чиновників, у тому числі проти генконсула Саудівської Аравії в Стамбулі і радника наслідного принца Мухаммеда бін Салмана.

Читайте також: Трамп відмовився слухати аудіозапис вбивства Хашоггі

Нагадаємо, The Washington Post, з якою співпрацював Хашоггі, повідомила, що ЦРУ прийшло до висновку, що безпосереднім замовником вбивства журналіста є наслідний принц Саудівскої Аравії.

Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. 19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що журналіста катували, а потім убили на території консульства. Докази були передані США та ряду інших країн. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашогги читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".