UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина назвала умови збереження ракетного договору після ультиматуму Росії від США

Збереження договору впирається в наявність російської ракети 9М729.

Міністр закордонних справ Німеччини Хейко Маас слідом за американськими колегами заявив про те, що у Росії є всі можливості зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, ДРСМД, в разі знищення нової ракети 9М729, яка порушує положення договору.

Під час спільної прес-конференції в Москві з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, трансляцію якого вело російське зовнішньополітичне відомство, Маас сказав, що в разі знищення ракети Німеччина зробить все можливе для збереження угоди.

За словами Лаврова, злам Договору загрожує негативними наслідками для глобальної стратегічної стабільності.

"Слідом за виходом США з Договору про протиракетну оборону тепер вихід з Договору про РСМД ставить під удар виявляється і всю архітектуру контролю над озброєннями, включаючи Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, перспективи подальшого ядерного роззброєння, стійкість режиму ДНЯЗ", - сказав Лавров.

Напередодні заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Перед цим Томпсон заявила, що США почнуть вихід з ДРСМД з 2 лютого, стверджуючи, що у Вашингтоні не бачать дотримання домовленостей з боку Росії.

Читайте також: У Держдепі назвали розчаруванням обговорення з Росією ракетного договору

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".