UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина і США майже домовились про добудову і запуск «Північного потоку-2» – Reuters

Домовленості, про які планують оголосити найближчими днями, передбачають виведення компанії-оператора та її керівництва з-під американських санкцій.

Сполучені Штати Америки та Німеччина наблизилися до врегулювання розбіжностей щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2», яким російський газ постачатиметься до Європи.

Як повідомляє агентство Reuters із посиланням на джерела в Білому домі, домовленість, про яку має бути оголошено найближчими днями, дозволить уникнути запровадження американських санкцій проти компанії-оператора газопроводу і її керівництва.

Nord Stream 2 AG - основний компанія, яка відповідає за будівництво «Північного потоку-2», і на 100% належить російському «Газпрому». Директором компании є Матіас Варніг.

За словами співрозмовників журналістів, обидві країни оголосять про значні інвестиції, які сприятимуть модернізації енергетичної інфраструктури України та її енергобезпеці. Німеччина також планує дати гарантії поставок Україні природного газу в разі припинення транзиту з Росії, пише «Радіо Свобода».

Читайте також: Зустріч Байдена та Меркель навряд чи вирішить питання «Північного потоку-2» — FT

США, з одного боку, виступають проти завершення будівництва і введення в експлуатацію газопроводу, оскільки він може збільшити залежність Європи від російських енергоресурсів та негативно вплинути на транзитні спроможності України. А з іншого адміністрація президента Джо Байдена зацікавлена у налагодженні відносин між Вашингтоном і Берліном.

Зі свого боку Україна наполягає на тому, що умовою запуску газопроводу мають бути деоккупація українських територій і енергобезпека України. У Києві російський проєкт пов’язують із ризиками загострення в Донбасі та посиленням економічного тиску з боку Росії через позбавлення нашої країни доходів від транзиту газу.

У травні адміністрація Байдена вирішила не вводити санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівництва. «Він майже повністю добудований. Я вважаю, що вводити санкції зараз контрпродуктивно з точки зору наших європейських відносин», - наголошував тоді президент Сполучених Штатів. Водночас держсекретар Ентоні Блінкен припустив перегляд такого рішення. Санкції можуть бути запроваджені проти усієї «труби» після її добудови.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський вирушив до Берліна, щоб особисто переконати канцлерку Ангелу Меркель, президента Франка-Вальтера Штайнмаєра, а також найбільш імовірного нового канцлера – лідера ХДС Арміна Лашета змінити позицію Німеччини щодо «Північного потоку-2». А коли не переконати, то бодай отримати для країни економічні компенсації та гарантії безпеки. Чи вдалося це йому, читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»» у ZN.UA.