UA / RU
Підтримати ZN.ua

Назарбаєв із сім'єю залишив Казахстан – ЗМІ

Під тиском протестів президент Токаєв усунув свого попередника від керівництва Радбезом Казахстану.

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв та його доньки разом із сім'ями залишили країну на тлі масових протестів, повідомляє Orda.kz. У Казахстані залишається лише його старший брат Болат Назарбаєв.

«У нас є інформація, що перший президент та його доньки зі своїми сім'ями залишили Казахстан. У країні залишається лише старший брат Болат Назарбаєв», - йдеться у повідомленні.

Раніше журналісти фіксували виліт із країни літака Дінари Назарбаєвої – середньої доньки єлбаси (лідера нації – ред.). Чи була на борту сама Дінара і чи поверталася вона після цього до країни, невідомо.

Стежте за протестами в Казахстані в онлайн-трансляції «Дзеркала тижня».

Читайте також: У Лондоні помер 30-річний онук Назарбаєва

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади. Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).

У всій країні запроваджено режим надзвичайного стану. Токаєв запросив на допомогу Організації договору про колективну безпеку. Напередодні рада ОДКБ ухвалила рішення направити до Казахстану Колективні миротворчі сили. Росія вже відправила до Казахстану своїх «миротворців» – підрозділи ПДВ та спецпризначення, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.