UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО розширить місію в Егейському морі для контролю над потоком мігрантів

Мета місії Північноатлантичного альянсу - допомогти ЄС запобігти торгівлі людьми і присікти діяльність злочинних мереж.

НАТО розширить діяльність своєї місії з підтримання прикордонного агентства Євросоюзу Frontex в Егейському морі на територіальні води Греції і Туреччини, говориться в заяві генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга.

"Кораблі збирають інформацію і проводять моніторинг Егейського моря. Тепер їх діяльність буде розширена і на територіальні води. Наші командири визначили район діяльності під час консультацій і при координації наших союзників Греції і Туреччини", - йдеться в заяві.

За словами Столтенберга, мета місії - допомогти ЄС запобігти торгівлі людьми і присікти діяльність злочинних мереж, які стимулюють міграційну криза.

Раніше головнокомандувач силами НАТО на європейському континенті Філіп Бридлав заявив, що Росія використовує біженців як зброю проти Європи і не бореться з терористичною організацією ІГ, займаючись зміцненням позицій Башара Асада.

Читайте також: Греція потерпає від сильнішої хвилі мігрантів – The Economist

Повідомлялося, що кількість людей, які попросили політичний притулок в країнах Євросоюзу в минулому році перевищило 1,25 мільйонів чоловік.

Тим часом, біженці і трудові мігранти продовжують прибувати в Грецію і застряють там, тому що більшість балканських країн перекрили свої кордони і впускають на так званий "балканський шлях" до Німеччини лише обмежену кількість людей щодня. Щодня на грецьку територію потрапляють до двох тисяч людей. В ООН вважають, що скоро в країні може початися гуманітарна криза через нестачу продуктів і місць в пунктах прийому біженців.

Як йдеться в статті у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежери повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.

У понеділок, 7 березня, в Брюсселі відбудеться екстрений саміт Туреччина - ЄС, на якому лідери Європи спробують переконати турецьке керівництво прийняти план дій по перекриттю каналів незаконної міграції. Переговори будуть непростими. Адже Туреччина не тільки хоче отримати 3 млрд євро, але і намагається зняти візові обмеження для своїх громадян в ЄС. "Не виключено, що Анкара намагатиметься прискорити процес переговорів про вступ до Євросоюзу", - йдеться в статті. Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Мігранти розколюють Європу".