Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст заявив, що політика Росії становить загрозу системі безпеки Європи, повідомляє в понеділок агентство Bloomberg.
"Росія загрожує структурі безпеки Європи", - сказав Хультквіст, зазначивши, що вимоги Москви у сфері безпеки не можна прийняти.
Міністр наголосив, що в цій ситуації не можна поступатися власним суверенітетом при ухваленні рішень у сфері національної безпеки.
МЗС Росії 17 грудня опублікувало російський проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки РФ та держав-членів НАТО. Він складається з дев'яти статей, що передбачає відмову НАТО від розширення, включаючи приєднання України, ведення військової діяльності на території країн Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, а також від розміщення ракет середньої та меншої дальності в локаціях, звідки вони можуть вразити територію інших учасників.
Переговори Росія-США сьогодні розпочалися у Женеві. Потім переговори у форматі Росія-НАТО відбудуться 12 січня та Росія-ОБСЄ – 13 січня у Брюсселі.
Росія та США проведуть переговори щодо України у межах платформи Стратегічного діалогу з безпеки. Протягом 11-12 січня відбудуться двосторонні та багатосторонні переговори союзників по НАТО з Росією. 7 січня міністри закордонних справ країн НАТО погодили спільну позицію перед російсько-американськими переговорами.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ.
ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:
- Олександр Самарський«Як зберегти Україну під час торгів Путіна з Байденом»;
- Олексій Їжак «Пресконференція Путіна: які сигнали отримала Україна»;
- Сергій Корсунський «Імперія Путіна готується завдати удару у відповідь: чого очікувати Україні»;
- Тетяна Силіна«Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».