UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр фінансів Греції пригрозив піти у відставку в понеділок – The Guardian

Вароуфакіс не збирається бути міністром, якщо греки на референдумі оберуть фінансову допомогу кредиторів.

Якщо на референдумі у вихідні греки проголосують за пропозицію кредиторів надати допомогу Греції в обмін на жорстку економію і реформи, це призведе до змін в уряді.

Як повідомляє The Guardian, про це сказав міністр фінансів Греції Яніс Вароуфакіс. При цьому він додав, що Афіни, безумовно, приймуть умови ЄС і МВФ, якщо так захочуть люди.

"Але я особисто не поставлю свій підпис на "розширеній імітації" угоди, в якій не враховані помилки минулого і яка не вирішує проблеми", - сказав він.

На уточнююче питання журналістів, чи означає це, що міністр фінансів у понеділок вже не буде на своїй посаді, якщо греки скажуть "так" умовам кредиторів у неділю, Вароуфакіс відповів: "Так, я не буду міністром".

Він додав, що у нього "немає морального права" підписувати угоду, яка не включатиме реструктуризацію боргів Греції. Сьогодні також британський журналіст з "лівими" поглядами Сумас Мільне писав на сторінках The Guardian, що ЄС хоче відставки уряду Ціпраса. На його думку, Берлін і Брюссель впродовж останніх тижнів докладали зусиль для дискредитації грецького уряду. Після референдуму в Греції, якщо греки проголосують "за", кредитори дадуть гроші не уряду, а на підтримку грецьких банків. У сукупності з жорсткою економією, яка призведе до збідніння населення, постане питання про усунення Ціпраса від влади. А коли він піде у відставку, Європа може запропонувати більш вигідний пакет допомоги новому грецькому лідеру.

В Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.

Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.