Згідно з новим дослідженням, близько 410 мільйонів людей можуть втратити свої домівки через підвищення рівня моря унаслідок кліматичної кризи, якщо кількість шкідливих викидів не зменшиться у глобальному масштабі, пише The Guardian.
Наразі близько 267 мільйонів людей у всьому світі проживають на території, яка знаходиться вище 2 метрів над рівнем моря. За допомогою методу дистанційного зондування дослідники визначили, що до 2100 року, з підвищенням рівня моря на 1 метр, ця кількість може зрости до 410 мільйонів людей.
Дослідження показали, що 62% земель, які перебувають під загрозою затоплення, зосереджені в тропіках, причому Індонезія зазнає найбільшого ризику.
Спеціаліст з питань водних ресурсів Алойя Хойєр зазначає, що необхідно приділяти більше уваги тропічним регіонам та починати боротися з потенційним затопленням.
«Є багато вчених, які роблять довгострокові прогнози. Але це відбувається вже зараз в деяких частинах світу, переважно в тропіках. Дослідження в основному зосереджені на визначенні сценаріїв підвищення рівня моря. Даних щодо кількісних показників було порівняно мало», - додає вона.
Вчені підкреслюють, що дослідження використовувало точні дані, часто недоступні у багатьох частинах світу.
«Для прикладу, такі країни, як Нідерланди, Велика Британія та США приділяють багато уваги моніторингу прибережних зон, але це вимагає коштів. Очевидно, що в більшості країн світу моніторинги не мають такого фінансування», - каже Хойєр.
Кліматична криза робить підвищення рівня моря інтенсивнішим. Унаслідок зміни клімату також частіше відбуваються сильні шторми, які збільшують ризик повені в прибережних зонах.
Дослідження, в якому зібрано думки 106 спеціалістів, показало, що прибережні міста повинні підготуватися до підвищення рівня моря, яке до 2300 року може сягнути 5 метрів і охопити райони, де проживають сотні мільйонів людей.
«Ці дані - ще один сигнал тривоги для величезної кількості людей, які проживають у небезпечних районах, особливо у вразливих країнах Півдня, де населення часто зіштовхується з іншими факторами ризику, включаючи і COVID-19», - каже кліматолог Маартен ван Алст.
«Попри те, що ризики вже зростають, ми досягли успіхів, прогнозуючи потенційні небезпеки, забезпечуючи евакуацію. Але ці люди все ще залишаються вразливими. Розглядаючи ширший набір ризиків, ми виявили, що до 2050 року кількість людей, які потребують гуманітарної допомоги, може зрости удвічі», - додає він.
«Це дослідження ще раз показує, що багато мільйонів людей у всьому світі живуть у зонах ризику повені. Підвищення рівня моря збільшує цю загрозу. Це може мати серйозні наслідки, особливо для країн, що розвиваються», - зазначає Саллі Браун з Університету Борнмута.
Раніше повідомлялося, що унаслідок глобального потепління температура повітря у деяких країнах до 2050 року може піднятися до екстремальних 56 °C.
Вчені попереджають, що подібні погодні умови становлять серйозну загрозу для людей і тварин.
Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.