UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медведєв припустив збереження санкцій США проти РФ на довгий час

Прем'єр РФ згадав поправку Джексона-Веніка, яка існувала майже 40 років.

Прем'єр-міністр РФ 3 заявив, що санкції США проти Росії можуть зберегтися на довгий час, і Кремль буде враховувати цей аспект у своїй політиці.

"Я допускаю, що санкційна інерція може зберегтися в США надовго. Досить згадати історію з поправкою Джексона - Веніка, яка проіснувала майже 40 років, перетворившись з економічного важеля в політичний важіль. Ми будемо це враховувати при складанні своєї економічної та торговельної політики, а при необхідності - адекватно відповідати на нові недружні кроки", - сказав Медведєв.

На його думку, санкції Сполучених Штатів "б'ють" по американо-російським відносинам.

Читайте також: США збережуть санкції проти Росії до повного виконання Кремлем Мінських угод

Чинні санкції Заходу проти Росії зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою.

У відповідь на санкції Заходу Росія в минулому році ввела свої обмежувальні заходи: заборону на поставки значної частини харчової продукції з західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних громадян США та ЄС.

Нові погрози посилити ці обмеження прозвучали з Москви після того, як 22 червня Рада ЄС продовжила санкції відносно Росії до 31 січня 2016 року. До цього ЄС продовжив на рік санкції проти анексованого Росією Криму. Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв до засідання Ради ЄС, 19 червня, заявляв, що якщо Євросоюз продовжить санкції проти Росії, Москва продовжить дію продуктового ембарго.

У середині червня видання Financial Times повідомило, що західний бізнес пристосувався до роботи в умовах дії санкцій проти Росії. Наприклад, представники двох західних компаній розповіли, що тепер вони продають в Росії свої товари через країни, які не ввели санкції. Наприклад, продаж здійснюється через Туреччину і Бразилію.

У липні видання The Times писало, що Сполучені Штати готові закрити доступ Росії до західних кредитів, якщо президент РФ Володимир Путін не виконає вимоги Мінського угоди про мир в Україні. У відповідь на російську агресію в Україні США збирають найбільш повний пакет доказів про те, як Путін і його оточення "сколотили" капітал у Санкт-Петербурзі на початку 1990-х років.