UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко вважає, що не мав повідомляти про «інавгурацію»

На його думку, захід провели в рамках закону.

Диктатор Олександр Лукашенко заявив про те, що він не мусив повідомляти про «інавгурацію» західним країнам і кому-небудь ще, передає державне ЗМІ «БЕЛТА». За його словами, «кому потрібно було знати, той знав».

«Ну, по-моєму, за законом Білорусі ми нікого не повинні із західних держав і взагалі когось попереджати. Це внутрішня справа нашої країни. І критика тільки одна: чи то таємниця, чи то таїнство. Знаєте, на інавгурацію були запрошені близько 2 тис. осіб разом з військовими. І в таємниці це зберегти практично неможливо», - заявив Лукашенко під час зустрічі з послом Китаю в Білорусі.

Він також згадав про іноземну розвідку, яка, за словами невизнаного президента, мала б доповісти керівникам інших країн про так звану інавгурацію. Лукашенко переконаний, що під час «інавгурації» всі законні норми були дотримані, тому захід критикувати не можна.

«У нас, по-моєму, всі законодавчі норми були дотримані. Кому треба було знати про це, вони знали. Тому що і тренування, і підготовка - це ж певний час займає», - сказав Лукашенко.

Читайте також: "Інавгурація" Лукашенка: МЗС України збереться на додаткову нараду для визначення позиції України щодо влади в Білорусі

Напередодні в Палаці Незалежності в Мінську відбулася «інавгурація» Лукашенка. Про дату проведення церемонії не повідомлялося, іноземних політиків і гостей на неї не запросили.

Не визнали білоруського диктатора президентом : Україна, Сполучені Штати, Німеччина, Словаччина, Литва, Естонія, Чехія, Данія і Польща.

Європейський Союз також не визнав Олександра Лукашенка законно обраним президентом Білорусі, попри те, що відбулася «інавгурація».

При цьому в самій Білорусі в результаті протестів через таємну інавгурацію затримали 364 людини. Найбільше затриманих було в Мінську.