Лідерка Гонконг Керрі Лем у середу відкликала закон про екстрадицію, який спровокував кілька місяців акцій протестів, передає Reuters.
Оголошення, що транслювався по телебаченню, вийшло після того, як в п'ятницю і понеділок з'явилися повідомлення про те, що Китай відхилив пропозицію Лем відкликати законопроект.
"Насильство, що триває, завдає шкоди самим основам нашого суспільства, особливо верховенству закону", - сказала Лем у своєму виступі в середу.
Гонконг – колишня британська колонія, яка увійшла до складу Китаю в 1997 році.
Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA"Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".