UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни НАТО невдоволені поведінкою Угорщини через закон про освіту в Україні - ЗМІ

Більше десяти європейських столиць вказали Будапешту, щоб він не ставив під загрозу стратегічні інтереси альянсу.

В НАТО не в захваті від того, як Угорщина намагається натиснути на Україну через її закон про освіту. Будапешт закликав переглянути умови угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

А нещодавно глава МЗС Угорщини заявив, що його країна наклала вето на скликання засідання Комісії Україна-НАТО, яке мало відбутися сьогодні.

Як повідомляє угорське видання Magyar Nemzet, у відповідь на це 11 країн-учасниць НАТО, серед яких Німеччина, висловили Угорщині свою незгоду з її спробами блокувати євроатлантичні ініціативи України через напругу навколо українського закону про освіту. Про свою позицію вони повідомили у спільному листі.

В ньому зауважується, що освітній конфлікт між Україною і Угорщиною не повинен виноситися на рівень НАТО. Крім того, союзники не розуміють, в чому проблема і не вважають її настільки важливою і складною, щоб ставити під загрозу стратегічні інтереси альянсу.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких держав читайте в матеріалі Василя Балушка ""Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".