UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни G7 заявили про продовження економічного тиску на КНДР

Міністри фінансів країн-членів "Великої сімки" випустили спільну заяву.

Держави "Великої сімки" (G7) обіцяють продовжувати тиск на КНДР за допомогою економічних санкцій відповідно до прийнятих резолюцій Ради Безпеки ООН, йдеться в спільній заяві міністрів фінансів країн-членів G7, опублікованій на сайті міністерства фінансів Канади.

Як заявили міністри, країни "Великої сімки" залишаються прихильними досягненню повної і незворотної денуклеризації (скороченню арсеналів ядерної зброї, - ред.) Корейського півострова. Відзначається, що Північна Корея повинна підтвердити свої слова про готовність відмовитися від ядерної зброї конкретними діями.

"Щоб підтримати досягнення цієї мети, ми продовжуватимемо створювати максимальний економічний тиск на КНДР, дотримуючись положення відповідних резолюцій Ради безпеки ООН", - йдеться в заяві міністрів.

За їхніми словами, велика увага приділяється "боротьбі із незаконною міжнародною фінансовою діяльністю КНДР". Міністри також закликають інші країни "повно і ефективно" виконувати вимоги Ради безпеки ООН.

"Північна Корея веде дуже мало економічної активності від свого імені і використовує мережу агентів, та офшорних підставних компаній, а також складну структуру власності, щоб мати доступ до міжнародної фінансової системи", - зазначили міністри.

Глави мінфінів підкреслили, що держави повинні попередити свої фінансові інститути, щоб ті були завчасно проінформовані та вжили заходів, які не дозволять проводити транзакції організацій КНДР, на яких поширюються санкції.

Нагадаємо, що 6 березня Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном. Також КНДР чекає, що спочатку будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантії безпеки.

Рада безпеки ООН 30 березня на прохання США запровадила нові санкції проти Північної Кореї. У чорний список були внесені 21 судноплавна компанія, 27 суден та одна приватна особа у зв'язку зі звинуваченнями в контрабанді північнокорейських товарів, в основному нафти та вугілля.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".