Канада до кінця 2015 року розмістить на своїй території 10 тисяч сирійських біженців з таборів мігрантів в Туреччині, Йорданії та Лівані, про це повідомили в уряді країни.
Заявлена цифра виявилася майже на 15 тисяч менше тієї, яку влада озвучували раніше.
У зв'язку з терактами 13 листопада в Парижі Оттава прийняла рішення дещо послабити міграційний потік і заявила, що зможе відзвітувати про прийом 25 тисяч біженців лише в лютому 2016 року, зазначає агентство AFP.
Імена і прізвища всіх, хто зможе подати прохання про надання притулку в Канаді, стануть відомі 31 грудня. Списки складаються з урахуванням документів, підготовлених Управлінням ООН по справах біженців та урядом Туреччини. Як показують останні опитування громадської думки, 54 % респондентів висловилися за уповільнення темпів прийому біженців з тим, щоб забезпечити більш ретельний контроль за безпекою в країні.
Раніше прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс закликав країни Євросоюзу обмежити прийом біженців з Близького Сходу. 17 листопада стало відомо, що США посилять правила прийому біженців. Повідомлялося, що губернатори не менш 24 штатів США відмовилися приймати сирійських біженців. Губернатори всіх штатів, крім одного, є представниками Республіканської партії.
В останній час перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців.
За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європу, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря. Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".