UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС планує до кінця червня вакцинувати більшість свого населення — Bloomberg

Брюссель розраховує на пришвидшення програми вакцинації.

Європейська комісія впевнена, що ЄС зможе вакцинувати більшість населення від коронавірусу раніше, ніж очікувалось, навіть попри вагання щодо вакцини AstraZeneca, пише Bloomberg.

Виконавчий орган Європейського Союзу вважає, що держави-члени отримають достатню кількість вакцин для імунізації більшості людей вже до кінця червня, йдеться у доповідній записці, розісланій національним делегаціям у Брюсселі.

Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди зможуть повністю прищепити понад 55% від загальної кількості населення, згідно з планами Єврокомісії. Раніше ЄС заявляв, що хоче імунізувати 70% дорослих до кінця літа, яким, залежно від демографії кожної держави-члена, відповідає приблизно 55-60% від загальної кількості населення.

Прогнози свідчать про зростання впевненості в ЄС, що кампанія вакцинації буде пришвидшуватися після катастрофічного старту, затримок та політичної вакцинної боротьби.

Але невизначеність щодо вакцини AstraZeneca може затьмарити такі оптимістичні прогнози. Європейське агентство з лікарських засобів, регулятор ЄС, вказує на потенційний зв'язок між вакциною AstraZeneca та рідкісними випадками утворення тромбів. Британський регулятор лікарських засобів також планує змінити свої вказівки щодо використання цієї вакцини.

Повідомлення про побічні ефекти від AstraZeneca вже призвели до тимчасового припинення використання вакцини в деяких країнах ЄС минулого місяця. Попри те, що використання препарату відновилося, деякі уряди все ще обмежують вакцинацію AstraZeneca серед різних вікових груп.

Центри вакцинації у Франції заявили, що частина людей, які мають право на щеплення, неохоче отримують вакцину AstraZeneca.

У Німеччині лідер партії канцлера Ангели Меркель Армін Лашет закликає до жорстких короткострокових карантинних обмежень, щоб стримувати спалах хвороби в країні. Лашет вважає, що для того, аби рівень захворюваності в Німеччині був під контролем, необхідний жорсткий локдаун на два-три тижні.

Попри те, що прогнози ЄС щодо вакцинації дуже оптимістичні, деякі держави-члени, включаючи Австрію, Хорватію та Чехію, відстають у темпах вакцинації. Інші, такі як Данія та Мальта, досягнуть імунізації значної частини населення набагато раніше, згідно з прогнозами Єврокомісії.

Комісія очікує, що в цьому кварталі поставки вакцин збільшаться до приблизно 360 мільйонів доз. Комісар ЄС Т'єррі Бретон заявив, що до 14 липня блок зможе отримати достатньо доз вакцини для імунізації більшої частини населення.

Читайте також: В EMA все ж пов'язують виникнення тромбів з вакциною AstraZeneca: "Зв'язок очевидний"

Після повідомлень про тромбоемболію у вакцинованих вже кілька країн - Нідерланди, Норвегія, Данія, Австрія, Ірландія, Ісландія, Естонія, Литва, Румунія, Німеччина, Франція та Іспанія - частково або повністю припинили використання вакцини британо-шведської фармкомпанії AstraZeneca.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) нагадали, що на сьогодні у світі не виявлено жодної смерті від вакцини проти COVID-19. Також Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) не знайшло доказів зв'язку між вакцинацією AstraZeneca і розвитком тромбозу.

Компанія-виробник провела дослідження за участю 17 млн осіб, що підтвердило безпечність вакцини і не виявило зв'язку між її застосуванням і утворенням тромбів.