UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія збільшила імпорт російської нафти в 10 разів і це не межа – Indian Oil

Обсяги купівлі російської нафти в Індії планують збільшувати

Частка російського імпорту сирої нафти в Індії збільшилася за минулий рік в 10 разів й продовжує зростати. Про це повідомив виконавчий директор індійської державної компанії Indian Oil Вінод Кумар на економічному форумі в Санкт-Петербурзі 17 червня.

«[Частка] російського імпорту сирої нафти, яка становила менше 2% у 2021/22 році, збільшилася в десять разів і становить близько 20% в загальному обсязі закупівель сирої нафти в Індії. У випадку з Indian Oil стрибок в російському імпорті більш значний: з 0,1% в 2021/22 році до 21,5% в 2022/23 році. І я очікую, що за поточний рік, тобто 2023/24, цифри будуть на рівні 30%», – передає слова Кумара Reuters.

Читайте також: Як російське дизпаливо потрапляє в Україну. Пояснюємо схему

Імпорт російської нафти Індією, третім у світі імпортером сирої нафти, у травні сягнув історичного максимуму, оскільки покупці накинулися на поставки зі знижками, зменшивши попит на нафту з Близького Сходу та Африки (згідно з попередніми оцінками судноплавних трекерів). 

Росія перенаправляє свої поставки енергоносіїв від західних країн, які ввели обмеження і санкції на торгівлю з Москвою, включно зі стелею ціни на нафту, після її вторгнення в Україну. Більшу частину російських енергоносіїв тепер купують Китай та Індія.

Читайте також: Forbes: П’ять країн «відмивають» нафту Росії і продають її Заходу

У травні високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що нафтопереробники Індії купують великі обсяги російської сирої нафти, а потім переробляють її на паливо для продажу в Європу. Він заявив, що ЄС варто вжити заходів стосовно цих поставок та зупинити їх. 

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що на тлі зростання російських поставок нафти до Азії змінюється світова «нафтова карта». Експорт від традиційних постачальників скорочується. Нагадаємо, що 11 червня перший в історії вантаж російської нафти зі знижкою прибув до Пакистану. Очікується, що імпорт нафти до країни досягне 100 тисяч барелів на день.