UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гостра фаза пандемії закінчиться в 2022 році — ВООЗ

Проте світ може зіткнутися з дефіцитом вакцин. Це через появу нових штамів. 

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що у 2022 році гостра фаза пандемії коронавірусу повинна закінчитися. Про це у своїй заяві зазначив глава організації Тедрос Адханом Гебрейєсус. 

"Я, як і раніше, оптимістичний, що наступного року ми не тільки покінчимо з гострою стадією пандемії, але й намітимо шлях до посилення безпеки охорони здоров'я", - зазначив він. 

Гебрейєсус не відкинув можливість появи нових штамів вірусу, які можуть бути стійкими до дії вже винайдених вакцин. Тоді виробникам доведеться винаходити нові препарати, а світ може зіштовхнутися з їх дефіцитом. 

Читайте також: Financial Times проаналізувала, як пандемія змінила світ у 2021 році

Нагадаємо, у низці країн Європи та світу зафіксували випадки інфікування новим штамом коронавірусу B.1.1.529, виявленим у ПАР. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала штам згідно з 15-ю літерою грецького алфавіту – "Омікрон".

Науковці продовжують вивчати новий штам, відомо, що він заразніший, ніж штам "Дельта", і, ймовірно, легше обходить вакцинний захист. Водночас новий штам слабший за своїх попередників. Серед симптомів "Омікрону" - висока температура, прискорений пульс, сильна втома. Смак і нюх при цьому зберігаються.

ВОЗ не має даних про більшу небезпечність нового штаму порівняно з його попередниками. Проте деякі країни вживають превентивних заходів та закривають кордони для подорожуючих, а також забороняють своїм громадянам поїздки до ПАР.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт "Омікрон" і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури "COVID-19: "омікрон" — нове випробування для України" у ZN.UA.