UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова комітету Сенату США розкритикував рішення адміністрації Байдена щодо «Північного потоку-2»

США відмовилися розширювати санкції проти газопроводу заради відносин із союзниками.

Держдепартамент направив до Конгресу обґрунтування про зняття санкцій проти Північного потоку-2. Зокрема, таке рішення базується на основі підтримки відносин США з Німеччиною та європейськими союзниками.

Однак голова Комітету із закордонних справ Сенату Роберт Менендес виступив проти відмови США розширювати санкції.

«Я проти рішення адміністрації Джо Байдена зняти санкції проти NS2 AG та Маттіаса Варніга. Я закликаю адміністрацію скасувати цю відмову і рухатися вперед із санкціями, передбаченими Конгресом. Адміністрація заявила, що Північний потік-2 - погана ідея і це російський проект злочинного впливу. Я не думаю, що сьогоднішнє рішення сприятиме зусиллям США щодо протидії російській агресії в Європі», - йдеться в заяві Менендеса.

«Якщо адміністрація приймає таке рішення, у мене є кілька запитань. По-перше, чого вона зараз очікує від Німеччини після того, як зробила такі поступки? Чи посилить Берлін підтримку України в Нормандському форматі? Чи надасть це додаткову допомогу Києву у боротьбі проти російської агресії? Крім того, що адміністрація Байдена зробить для зміцнення наших відносин з Україною?», - сказано в документі.

 «Це рішення породило невизначеність у багатьох регіонах Європи, і я сподіваюся вже найближчим часом почути від адміністрації Байдена плани щодо руху вперед. Я вважаю, що президент Байден повинен зробити все можливе, щоб назавжди зупинити завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2"», - заявив Менендес.

Читайте також: Держдеп визначився з компаніями, проти яких буде введено санкції за участь в будівництві "Північного потоку-2"

США не розширюватимуть санкції проти "Північного потоку-2" заради відносин із союзниками.

Оператор газопроводу та його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під "виключення".

президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2 " і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2 » та «Північний потік-2»: кліматичний вимір».