UA / RU
Підтримати ZN.ua

Греція починає роздавати борги кредиторам - Reuters

Греція отримає 7,1 млрд євро, з яких відразу ж віддасть 6,2 млрд.

Греція почала процес погашення частини боргу 3 на суму 6,2 млрд євро, повідомляє Reuters.

Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасить 4,2 мільярда євро Європейському центральному банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.

Також Греція поверне Міжнародному валютному фонду (МВФ) ті 2,05 мільярда євро, які вона повинна була виплатити ще до 30 червня, через що країна фактично опинилася в стані дефолту.

Крім згаданої суми, грецький уряд має погасити 500 мільйонів євро Нацбанку Греції.

Читайте також: Швейцарія перевірить причетність Аргентини та Бразилії до перемоги заявки Катару на ЧС-2022

Як відомо, виплата Греції за боргами, а також відкриття банків в понеділок стали можливими завдяки досягненню угоди між Грецією і Євросоюзом про план фіндопомоги, на основі якого глави мінфінів країн ЄС (Єврогрупа) схвалили виділення Греції фіндопомоги на 3 роки, а також завдяки терміновому кредиту зі стабілізаційного фонду ЄС на суму 7,1 млрд євро.

У той же час, конкретна сума допомоги, яка буде надана з стабфонду ESM протягом трьох років, не вказується. За різними даними, сума від різних інстанцій ЄС для Греції буде сягати від 35 до 60 млрд євро. Частина коштів (до 16 млрд євро) може бути надана МВФ. У цілому потреби Греції в фіндопомоги оцінені 86 млрд євро, причому МВФ наполягає на часткове списання боргу з боку європейських кредиторів. В ЄС (у першу чергу, в Німеччині) - протестують проти списання боргу.

Раніше парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за якою зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу. Прийняття реформ супроводжувалося заворушеннями на вулицях Афін і серйозними дискусіями серед уряду і парламенту Греції, внаслідок чого низка колишніх соратників Ціпраса пішли у відставку або були звільнені.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

У той же час, це не завадило Ціпрасу напередодні заявити, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в неї.

На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.