UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава православної церкви Греції закликав лишити країну в єврозоні – Newsweek

Відносини церкви і грецького уряду переживають напруження.

Глава Грецької православної церкви архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ закликав греків проголосувати на референдумі "за" пропозицію кредиторів щодо виходу з фінансової кризи.

Про це повідомляє Newsweek, зауважуючи, що грецьких духовний лідер рідко дає інтерв'ю і зазвичай не коментує політичні події. Ієронім ІІ сказав, що Греція "повинна лишитися в серці Європи" і в єврозоні. Для цього грекам потрібно зробити правильний вибір на голосуванні на вихідних.

Митрополит міста Салоніки Антімос теж закликав вірян голосувати "за" пропозицію кредиторів.

"Зробити свій власний вибір – це абсолютно право кожного, а в мене є право сказати свою думку. Я буду голосувати за Європу", - сказав архієпископ після служби, але його почали перебивати невдоволені віряни вигуками, а інші присутні почали аплодувати.

Тоді він сказав, що референдум щодо виходу з кризи змушує греків розділитися і це не добре. Видання пише, що між грецьким урядом і духовенством встановилися досить напружені відносини. Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас прихильний до атеїзму. Через це він живе зі своєю дружиною без реєстрації шлюбу, оскільки за грецьким законодавством вінчання обов'язкове. Сьодні стало відомо, що Ціпрас не відміняв референдум, агітує греків сказати "ні" кредиторам.

Він запевнив, що після оголошення референдуму кредитори запропонували Греції більш вигідні умови. Тому він закликає греків підтримати його, щоб на наступний день після референдуму він міг сісти за стіл переговорів з кредиторами на кращих умовах.

У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.

Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.