UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Фальсифікація виборів - це огидно»: у Білорусі запустили шкільний флешмоб

Учні та випускники вивішують на парканах медалі та грамоти на знак протесту проти підтасовування результатів голосування.

Білоруські школярі запустили флешмоб проти фальсифікації результатів голосування на президентських виборах 9 серпня.

У місті Молодечно учні та випускники несуть до воріт шкіл, де розміщувалися виборчі комісії, свої грамоти, подяки, дипломи, випускні стрічки, медалі, щоденники тощо, пише портал «Край.by».

Крім того, вони кріплять до парканів шкіл плакати «Навчаєте нас лічбі, а самі не вмієте», «Поверніть наші голоси», «Сумленне тут не жыве» та інші. Другокласник школи №12 приніс до воріт аркуш паперу з написом: «Ганьба за те, що нас б'є ОМОН».

На відміну від інших шкіл, на паркані СШ №5 - плакати зі словами подяки. Тут перемогла кандидатка від об'єднаної опозиції Світлана Тихановська.

Акція розпочалася у п'ятницю, 14 серпня, і в деяких школах вже встигли повністю очистити паркани.

Директор школи №10 у Полоцьку Сергій Стречко звернувся до голови Адміністрації президента Білорусі Наталії Качанової.

«Я не був цьогоріч головою виборчої комісії, але я точно знаю, як за вказівкою виконкому підписуються всі необхідні цифри в протоколах. Тому я прошу вас, шановні педагоги, написати колективну заяву в прокуратуру з вимогою притягнути до відповідальності осіб, які віддавали злочинні накази, і написати звернення з вимогою провести перерахунок голосів », - каже Стречко.

Директор закликав Качанову ініціювати проведення повторних виборів. «Я не хочу, щоб на паркані моєї школи висіли золоті медалі випускників», - додав він.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи на завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Лукашенка переможцем і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві сутички із силовиками.

Читайте також: Україна поділяє позицію ЄС щодо виборів в Білорусі - МЗС

Нагадаємо, Європейський Союз не визнав результати президентських виборів, у Білорусі, переможцем яких Центральна виборча комісія оголосила Олександра Лукашенка. Заява про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель.

Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.

Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.

«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.

Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.