UA / RU
Підтримати ZN.ua

Додон розкритикував резолюцію ООН про виведення російських військ з Придністров'я

"Черговий антиросійський демарш" молдавського уряду, заявив президент країни.

Президент Молдови Ігор Додон розкритикував вчорашнє голосування у Генеральній асамблеї ООН за виведення російських військ із придністровського регіону, назвавши це "черговим антиросійським демаршем" молдавського уряду. Свою думку Додон висловив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Уряд Молдови, контрольований Демократичною партією, вчинив черговий антиросійський демарш, ініціювавши вчорашнє голосування в ООН", - заявив президент країни. На його думку, правляча коаліція використовує міжнародні платформи, намагаючись зміцнити свої позиції перед парламентськими виборами.

"Така піар-акція Демократичної партії не матиме ніякого практичного значення", - вважає Додон, стверджуючи, що "завершити миротворчу операцію... можна буде тільки після того, як обидва береги Дністра досягнуть всеосяжної угоди про повне врегулювання конфлікту".

Нагадаємо, що 22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, якою закликала Російську Федерацію вивести війська з території Молдови. Російські військовослужбовці незаконно дислокуються на території так званої "Придністровської Молдавської Республіки". Резолюцію підтримали 64 держави, в тому числі Україна, 14 проголосували проти, 83 – утрималися.

Раніше прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп повідомив про те, що Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України. У Києві висловили готовність надати коридор для виведення російських військ з території Молдови.

У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив про те, що Росія не піде на згортання "миротворчої місії" у Придністров'ї.

Придністров'я за підтримки Кремля проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим у регіоні, а присутність власних військ називає "миротворчою операцією". Тим часом міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На території Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська та озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.

Детальніше про цінність присутності російських військ на території Придністров'я для Москви читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Невивідні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".