UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдепартамент США вітає створення Антикорупційного суду в Україні

У США підкреслили необхідність прийняття правки, що дозволяє Антикорсуду розглядати вже існуючі корупційні справи.

Сполучені Штати вітають ухвалення в Україні закону про Антикорупційний суд і підкреслюють необхідність прийняти правку, яка забезпечить розгляд цим судом вже існуючих справ, що підпадають під його юрисдикцію, заявила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт.

"США вітають ухвалення в Україні закону про створення незалежного антикорупційного суду. Нам було приємно побачити, що ця важлива частина законодавства була прийнята при штрокой підтримки у Верховній Раді. Тим самим Україна зробила важливий крок на шляху до досягнення європейського майбутнього, яке вимагали його люди під час Революції гідності", - йдеться в заяві.

Також США вітають заяву директора МВФ Крістін Лагард з цього приводу.

"Вона і президент Порошенко погодилися, що Верховна Рада швидко внести поправки в закон, щоб цей суд міг слухати всі справи, які підпадають під його юрисдикцію, включаючи вже відкриті корупційні справи, а також прийняти додаткове законодавство для офіційного початку роботи суду", - підкреслюється в заяві Держдепу.

У США сподіваються, що ці кроки допоможуть "звести нанівець корупцію, яка загрожує національній безпеці України, її добробуту та демократичному розвитку".

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".

11 червня президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

Як повідомлялося, в підписаному й опублікованому законі "Про Вищий антикорупційний суд" виявили норму про те, що вироки по кримінальних справах, які вже направлені в суди першої інстанції, не підлягають перегляду в апеляційній палаті ВАС. Апеляційні скарги по цих справах повинні розглядати апеляційні суди, навіть якщо Вищий антикорупційний суд до того часу вже запрацює. Фактично ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо підозрюваних у корупції колишніх та чинних високопосадовців: екс-голови ДФС Романа Насірова, екс-депутата Миколи Мартиненка, фігурантів "газової справи", включаючи депутата-втікача Олександра Онищенка, "бурштинових депутатів" Борислава Розенблата та Максима Полякова, мера Одеси Геннадія Труханова та його заступників тощо.

Детальніше про законопроект читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Антикорупційний суд: за що проголосував парламент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".