У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) прийняли рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акту у кримінальному провадженні за підозрою мера Одеси Геннадія Труханова та службових осіб міської ради у заволодінні коштами міського бюджету. Про це повідомляє САП на сторінці в Facebook у п'ятницю, 1 червня.
"30 травня прокурори САП прийняли рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акту у кримінальному провадженні за підозрою Одеського міського голови, службових осіб Одеської міської ради та інших осіб у вчиненні заволодіння коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу "Краян", - йдеться в повідомленні.
Як встановило слідство, вартість будівель, зазначена у звіті про оцінку, замовлену керівником ТОВ "Еліт Девелопмент" як продавцем, і методика проведення оцінки була поставлена під сумнів одним з департаментів Одеської міськради, у зв'язку з чим проект рішення про купівлю приміщення за ціною 185 млн гривень був завізований "з зауваженнями", викладеними окремим документом.
Вказується, що дане приміщення менш ніж за два місяці до прийняття міськрадою рішення про його купівлю за 185 млн гривень, придбала інша фірма за більш ніж 4 млн гривень, її внесли у статутний капітал ТОВ "Еліт Девелопмент".
"Одеський міський голова, його заступник на погоджувальній раді і на позачерговій сесії міської ради повідомили депутатам завідомо неправдиву інформацію про прийняття за результатами майбутнього голосування рішення про надання згоди на купівлю приміщення, а не про його купівлю за конкретною ціною, про готовність приміщення до використання і наявності в ньому ремонту типу "економ", про створення саме в запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі "Прозорий офіс" згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів і відповідно співфінансування витрат на його ремонт та облаштування за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів", - зазначили в САП.
Відзначається також, що обґрунтування необхідності прийняття рішення про придбання приміщення також стосувалося б і реалізації проекту "Європейська мерія", якого насправді не існувало. Внаслідок приміщення було придбано саме за 185 млн гривень, однак ці кошти були вчасно заарештовані судом за клопотанням антикорупційних органів. За дорученням прокурора детективи Національного антикорупційного бюро 31 травня відкрили матеріали досудового розслідування для ознайомлення вісьмом підозрюваним і їхнім захисникам.
Нагадаємо, що 14 лютого в аеропорту "Бориспіль" співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам НАБУ мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися до України з Польщі та Ізраїлю відповідно.
15 лютого Соломянський суд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.
САП наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн гривень застави. Сума застави для його заступника Павла Вугельмана, на думку САП, мала скласти 30 млн, а для інших підозрюваних – по 10 млн гривень.
Напередодні НАБУ повідомило про підозру їм обом, а також директору Департаменту комунальної власності Олексієві Спектору, голові постійної комісії з питань комунальної власності Василеві Шкрябаю, ще одній посадовій особі та двом представникам комерційних компаній у рамках справи заводу "Краян".
Детальніше читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц - бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".