UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп підтвердив отримання запиту на екстрадицію Гюлена

В складеному турецькими властями поданні не йдеться про участь проповідника в підготовці перевоторота.

США отримали від Туреччини офіційне подання на екстрадицію ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена.

"Ми тепер можемо підтвердити, що Туреччина зажадала екстрадиції Гюлена", – заявив офіційний представник Державного департаменту сша Марк Тонер на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, 23 серпня.

Речник американського зовнішньополітичного відомства уточнив, що в запиті не йдеться про причетність проповідника в підготовці державного перевороту в Туреччині. Анкара звинувачує богослова в ряді інших злочинів, які він нібито скоїв.

Тонер повідомив, що влада США вивчає документи, щоб з'ясувати, чи є підстави для видачі Гюлена турецькій стороні.

Спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Ґюлен свою участь в перевороті спростував. У зв"язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.

Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.

Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана DT.UA.