UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бучанська різанина: у Німеччині розслідують витік розвідданих про масові вбивства на Київщині  

Журналісти пишуть про припущення щодо витоку даних на засіданні Комітету оборони Німеччини, даних, які вважаються секретними. На зустрічі на початку квітня були присутні більш, ніж пів сотні чиновників.

На закритій зустрічі Федеральної служби розвідки Німеччини оголосили про початок розслідування можливого витоку секретних даних про масові вбивства, вчинені російською армією в Бучі. Про це, а також про відкриття відповідного розслідування прокуратурою країни пише тамтешнє видання Bild.

Судячи з усього, розвідка (BND) та уряд не хотіли громадського розголошення подробиць убивств на Київщині. Натомість, як зазначають на сторінках газети, інформацію в ЗМІ передали парламентарі Бундестагу. Це спричинило перевірку депутатів на предмет можливої держзради.

"Є процедури, за якими адміністрація Бундестагу зверталася до прокурора. Ми перевіряємо їх", – цитують заяву прессекретарки уряду ФРН у повідомленні.

Читайте також: ОБСЄ надала докази того, що Росія використовувала камери тортур і цивільних осіб як живий щит у Бучі та Ірпені

Тим часом за даними іншого німецького медіа, порталу новин The Pioneer, голова парламенту Бербель Бас давала дозвіл на кримінальне переслідування у чотирьох справах, що стосуються Комітету оборони, і ще у трьох справах, що стосуються інших спеціалізованих комітетів Бундестагу.

Журналісти згаданого порталу пишуть про припущення щодо витоку даних на засіданні. Даних, які вважаються секретними. На зустрічі на початку квітня були присутні більш, ніж пів сотні чиновників.

Відповідно до звіту The Pioneer, зробила припущення щодо витоку інформаціїголова комітету Марі-Агнес Штрак-Циммерманн.

Читайте також: Журналістам вдалося розкрити імена ще восьми військових РФ, які діяли у Бучі

"Нові та старі депутати повинні розуміти, що видача секретів — це не тривіальне правопорушення, і покарання, пов'язані з видачею секретів, — це не паперові тигри, а можуть призвести до реальних (наслідків — ред.) — сказала вона у коментарі виданню.

Читайте також: Бучанець Геннадій Камєнєв: «Просив бути обережною. Вона востаннє сказала: «Люблю!». Далі авто з дитиною розстріляли з РПГ»

Раніше історію лікарки-очевидиці, яка пережила окупацію Бучі, розповідала авторка DT.UA Олена Жежера в статті Як Буча боролася за життя: поява на світ Аліси та історія польового шпиталю на дому.

Також нещодавно ми розповідали як Ірпінь, Гостомель, Буча і Бородянка врятували Київ від зруйнування.

А в квітні The New York Times опублікувала карту вбивств мирних жителів, детальніше – в матеріалі «Буча – це краєвид жаху».