У результаті складних і тривалих переговорів профспілки і роботодавці Бельгії прийшли до згоди щодо змін у типовому робочому графіку, що є істотною реформою у відносинах соціальних партнерів, повідомляють у п'ятницю, 1 лютого, бельгійські ЗМІ.
Вводиться гнучкий робочий день, збільшуються квоти на додатковий робочий час. Нові правила стосуються мільйонів працівників найманої праці.
Тепер робітник або службовець має право реорганізувати свій трудовий день, приходячи на роботу раніше або пізніше, щоб уникнути заторів на дорогах або підлаштуватися під шкільний графік дітей. Обов'язкова умова при цьому: у певний відрізок часу всі працівники повинні бути на місці. Наприклад, з 9:00 до 15:00. Хто може піти з роботи о 15:00, якщо він прийшов на робоче місце о 7:00.
Працівник повинен попросити про такий графік, а роботодавець може відмовити йому тільки у виняткових випадках, пов'язаних із серйозними проблемами в організації або з економічними обставинами.
- Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин
В даний час квота дозволеного додаткового робочого часу складає 65 годин на квартал. Досягнута домовленість про її збільшення до 90 годин. Ця міра особливо вигідна для працівників, зайнятих не на повний робочий день, які хотіли б працювати більше.
Серед найбільш важливих заходів реформи називають також перерозподіл робочого часу у відповідності з піками навантаження протягом року. В даний час працівники не можуть перевищувати квоту робочого часу, встановлену на квартал. Тепер цей сумарний час буде перераховано щодо річної програми, що дозволить підприємствам мобілізувати максимум працівників у піки робочого навантаження і скорочувати робочий час у спокійні періоди.
Хоча профспілки вимагають додаткової редакції тексту угоди для більш точних формулювань з даної позиції, документ буде представлений раді міністрів Бельгії вже в п'ятницю 1 лютого. !zn
Читайте також:
Профспілки вимагають скоротити робочий тиждень в Україні до 35 годин
Азаров твердо заявив, що 6-денного робочого тижня в Україні не буде
За новим Трудовим кодексом випробувальний термін збільшать до півроку