Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин
Проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Попри це, він вже готовий до другого читання.

Проект Трудового кодексу вже охрестили кодексом поневолення
Проект Трудового кодексу вже охрестили кодексом поневолення

Проект нового Трудового кодексу України, який уже пройшов перше читання і направлений на затвердження в 2013 році, передбачає низку нововведень, що ігнорують право людини не тільки на відпочинок, але і на охорону здоров'я.

Найбільше експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скорочення часу на відпочинок між змінами до 12 годин.

"Стаття 143 МКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня. Найбільше дискусій у наукових колах викликав теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин в тиждень до 48", - розповів в інтерв'ю ZN.UA директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

"Робочий день у будь-якій компанії може бути продовжений до 12 годин, а "за наявності достатніх підстав" - і більше. Зловживання можуть бути спровоковані тим, що вичерпний перелік таких підстав не надається", - зазначив учений.

Єдина "поступка" від законодавців полягає в тому, що продовження робочого дня можливе тільки за письмовою згодою того, хто працює. Але, на думку фахівців, це просто "фількіна грамота".

"Нехай спробує не погодитися! В умовах безробіття таке уточнення сприймається як насмішка", - обурений Кундієв.

Наукові експерти переконані, що ці статті законопроекту несуть пряму загрозу здоров'ю людей. Ще засновник російської школи фізіологів Іван Сєченов звернув увагу на те, що оптимальне співвідношення в циклі "робота-відпочинок" природою закладене в роботі серця людини.

"Тривалість систоли і діастоли зазвичай мають співвідношення 1:2. При такому ритмі серце працює практично без перевтоми протягом всього життя людини. Це співвідношення, апроксимоване на 24-часовий цикл життя, дає підстави вважати фізіологічно обґрунтованою саме восьмигодинну тривалість робочого часу протягом доби. Таким чином, восьмигодинний робочий день став основною вимогою у відстоюванні прав працівників", - пояснив Кундієв.

Експерти, правозахисники, профспілкові діячі стверджують, що проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Незважаючи на це, він вже готовий до другого читання.

Докладніше читайте в статті Ольги Скрипник "Кодекс для поневолення" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Азаров твердо заявив, що 6-денного робочого тижня в Україні не буде

Профспілки вимагають скоротити робочий тиждень в Україні до 35 годин

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш

Силовики отримали право таємно проникати в житло будь-якого українця

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі