UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден розповів, як США можуть покарати Росію за агресію проти України

Меседжі американського лідера орієнтовані на внутрішнього виборця, а не зовнішнього агресора.

Сполучені Штати не відправлятимуть своїх військових до України для участі у бойових діях на Донбасі, але готові стримувати агресію Росії іншими способами, зокрема жорсткими санкціями, повідомив президент США Джо Байден.

«Я абсолютно ясно дав зрозуміти президенту (Владіміру) Путіну – якщо він вторгнеться до України, економічні наслідки для його економіки будуть руйнівними – це, по-перше. По-друге, ми вважатимемо за потрібне направити більше військ США та НАТО на східний фланг – [blink title="B9" headinfo="Бухарестська дев'ятка (В9)"]Країни східного флангу НАТО: Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія. Назва сягає підписаної у 2015 році декларації – під час саміту в Бухаресті ці держави домовилися об'єднати зусилля для забезпечення сильної та збалансованої присутності Альянсу в регіоні.[/blink], і всім тим країнам НАТО, де ми маємо священне зобов'язання – захищати їх від будь-якого нападу з боку Росії. І номер три, вплив всього цього на Росію та ставлення до неї, думка решти світу щодо Росії помітно зміниться. Вона заплатить жахливу ціну», – повідомив він на брифінгу 11 грудня.

Окрім того, американський лідер пообіцяв продовжити забезпечувати обороноздатність українського народу.

8 грудня Палата представників США підтримала проєкт оборонного бюджету на 2022 фінансовий рік, у ньому закладено 300 млн доларів військової допомоги Україні. Однак згодом Адміністрація Байдена відклала ухвалення пакету додаткової військової допомоги Україні на суму $200 млн.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив: найкращою допомогою нашій країні будуть не солдати США та Канади, а надання сучасного озброєння та допомога у модернізації наявного. За даними американських ЗМІ, Київ просить у Вашингтона нове озброєння, а також частину техніки, яка призначалася Афганістану до захоплення влади талібами.

Читайте також: США використовують "батіг і пряник", щоб уникнути повторення вторгнення Росії в Україну – NBC

Нагадаємо, 9 грудня відбулася телефонна розмова Джо Байдена та Володимира Зеленського, за два дні до цього Байден та Путін провели відеоконференцію, ключовою темою стала Україна.

За підсумками переговорів ЗМІ писали, що США можуть тиснути на Україну, щоб домогтися автономії частини Донбасу. Побічно цю інформацію підтверджують і в Офісі президента. Під час інтерв'ю 10 грудня Зеленський заявив, що «допускає референдум щодо Донбасу загалом, (…) Криму, щодо припинення війни». А виступаючи із посланням до ВР, президент України допустив «прямі переговори з Путіним».

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не)домовилися американський, український та російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: