UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден призначив куратора угоди з Німеччиною щодо газопроводу в обхід України – Axios

Яструб в американському істеблішменті вважався одним з найгучніших критиків проєкту.

Президент США Джо Байден призначив свого колишнього радника Амоса Хохштейна спецпосланцем Державного департаменту з питань енергетики. Хохштейн опікуватиметься темою "Північного потоку 2", передає видання Axios з посиланням на джерела.

Зазначимо, що Хохштейн був одним з ключових критиків "Північного потоку 2".

Основним пріоритетом в роботі Хохштейна стане реалізація американсько-німецької угоди щодо газопроводу в обхід України.

У 2017 році Хохштейн був в наглядовій раді української компанії "Нафтогаз". Він пробув у ньому до жовтня 2020 року.

Читайте також: Німеччина не перекриє "Північний потік - 2" навіть в разі, якщо Росія використовуватиме його як геополітичну зброю – Bloomberg

21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

У ЄС привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил Євросоюзу під час експлуатації газопроводів та наголосили на готовності сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Кремль вже визначився з власними умовами для продовження транзиту.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня.

Як розглядати заяву США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? В Україні вже поспішили назвати це «зрадою». Зарано. Вона буде провальною для наших інтересів лише у тому разі, якщо ми й надалі нічого не робитимемо замість наповнення її змістом, який захистить Україну та Європу. Усе в наших руках, треба лише подивитися на проблему спокійно та виконати «домашню роботу». Як? Читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.