UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден прагне розширити антипутінську коаліцію, але зустрічає опір – NYT

Багато країн Азії, Африки та Латинської Америки все одно підтримують зв'язки з Росією

Адміністрація президента США Джо Байдена з наростаючою наполегливістю намагається вмовити або переконати країни приєднатися антиросійським санкціям, щоб ще більше ізолювати Росію та домогтися рішучого завершення війни. Досі мало хто з них, якщо взагалі хтось, відгукнувся на ці заклики. Про це пише The New York Times.

Байден зустрівся з президентом Бразилії Жаїром Болсонару в кулуарах Саміту Південної та Північної Америки у Лос-Анджелесі. Пан Болсонару відвідав Москву за тиждень до вторгнення Росії в Україну та заявив про «солідарність» із президентом Володимиром Путіним. У Лос-Анджелесі Болсонару попередив спроби тиску Байдена, заявивши, що хоча Бразилія, як і раніше, відкрита для надання допомоги в завершенні війни, «враховуючи нашу залежність від певних міжнародних гравців, ми повинні бути обережні».

Поки Європа вводить часткове ембарго на російську нафту, Індія, за повідомленнями, веде переговори з Москвою про додаткове збільшення своїх закупівель сирої нафти, що без того зростають.

Читайте також: Джейк Салліван: G7 і НАТО – єдині та сповнені рішучості у питаннях підтримки України

Зв'язки Південної Африки з Росією посилюються до рівня часів холодної війни, коли Радянський Союз підтримав рух проти апартеїду, який змінив внутрішню енергетичну динаміку країни. Південна Африка, як і багато інших країн, давно з підозрою ставиться до західного колоніалізму та Америки як неперевершеної наддержави. Президент ПАР Сиріл Рамафоса звинуватив НАТО у нагнітанні ситуації в Росії та зажадав поновлення дипломатичних переговорів. Також Рамафоса нарік, що «сторонні» країни «додатково постраждають від санкцій, введених проти Росії».

Інші країни, які утримувалися під час голосування в ООН, зокрема Уганда, Пакистан і В'єтнам, звинуватили очолювану США коаліцію проти Росії в тому, що вона закриває будь-яку можливість мирних переговорів, допомагаючи Україні своєю армією. Американські та європейські офіцери стверджують, що зброя та розвіддані, які вони надали, є виключно для того, щоб допомогти Україні захиститися від російської армії.

Читайте також: Зеленський провів переговори з головами основних союзників України: Будуємо антипутінську коаліцію

Байден навіть планує відвідати Саудівську Аравію, не зважаючи на його попередні засудження її вбивчих дій та потенційних злочинів. Зусилля Байдена спрямовані на те, щоб залучити Саудівську Аравію та Об'єднані Арабські Емірати до допомоги на полях війни з Україною. Однією з цілей є те, щоб ці країни скоординували значне збільшення виробництва нафти для зниження міжнародних цін, тоді як Америка, Європа та інші країни бойкотують російську нафту. Але ці дві країни Перської затоки, які купують американську зброю та довіряють Вашингтону страхову політику щодо Ірану, все одно заявили про нейтралітет у питанні війни в Україні.

Ізраїль, який також купує американську зброю та є найближчим союзником Америки на Центральному Сході, висловив солідарність з Україною. Водночас він чинить опір підтримці деяких санкцій та прямої критики Росії.

Читайте також: Чому Китай не хоче, щоб Україна перемогла Росію

Нагадаємо, Байден заявив, що США, НАТО та Європа продовжать підтримувати Україну незважаючи на економічні труднощі. У травні Байден особисто зустрічався з прем'єром Індії Нарендрою Моді, щоб умовити його приєднатися до санкцій проти Росії.