Чому партнерство між Індією та Росією може скоро закінчитися

Поділитися
Чому партнерство між Індією та Росією може скоро закінчитися © depositphotos/daboost
Індія активізувалася, але поки що це вигідно для ЄС та США.

Незважаючи на критику, Індія не поспішає припиняти співпрацю з Росією, яка в останні місяці наче отримала друге народження. Але деякі російські експерти вважають, що рано радіти, і Індія може дуже швидко знайти вигідніших партнерів.

Нагадаємо, що, порівняно з минулим роком, ця країна в десятки разів збільшила обсяги закупівель російської нафти. «Індія стала ключовим центром для потоків російської нафти. За даними компанії Kpler, імпорт країни різко зріс до 800 тис. барелів у порівнянні з 30 тис. барелів на день раніше», - пише американське видання The Wall Street Journal.

Чому Індія збільшила покупку російської нафти?

Світові ціни на енергоносії зросли, а Росія запропонувала Індії суттєві знижки. Аналітики припускають, що знижка на російську нафту Urals до нафти Brent, яку прийнято брати за основу при регулюванні цін, становить рекордні 35 доларів за барель. Зрозуміло, що в цьому випадку Індія заощаджує. Плюс робить свою продукцію більш конкурентоспроможною порівняно з конкурентами.

Чому в США та ЄС стримано при оцінці відносин між Індією та РФ?

  • За даними аналітиків Refinitiv, у лютому Індія збільшила закупівлю американської сировини. Проте США зараз не можуть забезпечити високий рівень продажів Індії. Адже Штатам потрібна власна нафта, як мінімум, на заповнення обсягів, які вони раніше купували в Росії. Нагадаємо, США повністю відмовилися від імпорту російських нафти через спецоперацію в Україні.
  • Експорт нафтопродуктів з Індії, підкріплений дешевими постачаннями з Росії, різко зріс. Щоденні постачання до Європи збільшилися на третину, а у США – на 43% у квартальному обчисленні.

"Якщо індійські нафтопереробні заводи на західному узбережжі імпортують багато російської нафти, то так, ймовірно, частина російської нафти піде на виробництво цих продуктів", - говорить аналітик Energy Aspects Коен Весселс.

Як би США та ЄС не подобалися відносини Індії та РФ, але експорт нафтопродуктів з Індії сьогодні може балансувати ринок та частково стримувати паніку, яка є через ембарго на нафту з РФ та несе ризики стрибків цін.

  • Для Індії російська нафта не єдине джерело ресурсу. А отже, у США та ЄС знають, що якщо «натиснути», то Індія легко може відмовитися від нафти з РФ.

Додаткові ризики

  • У ЗМІ з'явилася інформація, що незабаром може відновитись торгівля між Індією та Іраном, яка була перервана три роки тому через американські санкції, накладені на Іран. До цього між Делі та Тегераном діяв бартерний механізм торгівлі, і сторони сподіваються повернутися. При цьому багато залежатиме від того, як швидко вдасться вирішити питання іранської ядерної програми.
  • Індійські компанії, що займаються нафтопереробкою, зіштовхнулися з проблемою оформлення угод через міжнародні санкції, накладені на російські банки. Це дуже ускладнює торговельні відносини для обох сторін.

Як розвиватимуться відносини далі?

Може здатися, що в Росії в особі Індії виник дуже цікавий і надійний партнер. Однак Індія не відмовиться від найбільших світових ринків (ЄС та США) заради Росії. До речі, днями Мінторг Індії повідомив, що США стали найбільшим торговим партнером країни, обігнавши Китай.

Раніше повідомлялося, що голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн 24 квітня у рамках свого візиту провела переговори з індійськими лідерами з енергетичних питань.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 3
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Олег
2 Червня 2020, 18:59
«…в российском истеблишменте… готовы смириться с существованием суверенной Украины, выдвигая при этом некоторые условия. …Но мир меняется, и нам нужно быть готовыми к содержательной дискуссии об интересах. Конечно, НА ОСНОВЕ ВОССТАНОВЛЕНИЯ ТЕРРИТОРИАЛЬНОЙ ЦЕЛОСТНОСТИ УКРАИНЫ С КРЫМОМ ВКЛЮЧИТЕЛЬНО». Золотые слова, пан Немырыч. Только, перед этой дискуссией нам нужно провести «внутри украинскую дискуссию», чтобы самим прийти к однозначному мнению о наших собственных интересах плюс понять, что одного добровольного смирения России может быть недостаточно, и для освобождения Крыма со стороны Украины дополнительно понадобиться мягкая сила (оба слова ключевые) в форме условного «пневматического домкрата» (чтобы никто не пострадал). А для такой мягкой силы нужно внутреннее экономическое могущество. Нынешняя политика властей Украины диаметрально противоположна, вместо политики мягкой силы - политика жёсткого бессилия на фоне умышленного уничтожения украинской экономики, банковской (финансовой) и судебной систем. Откровенно пророссийский оппозиционный украинский политик пан Рабинович неоднократно говорил, что видит Украину как Швейцарию восточной Европы. Поскольку его трудно заподозрить во враждебном отношении к России, можно утверждать, что с существованием СУВЕРЕННОЙ, САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ, УНИТАРНОЙ и НЕЗАВИСИМОЙ Украины в качестве Швейцарии (то ли восточной Европы, то ли западной Азии, с какой стороны посмотреть) в границах на 01.12.1991 года в российском истеблишменте очевидно (теоретически) могут смириться. В это же время проевропейские украинские политики, представляющие собой ЭТАЛОН патриотизма и украинского национализма, фактически, отрицают даже теоретическую возможность (допустимость) существования Украины в качестве СУВЕРЕННОЙ, САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ и НЕЗАВИСИМОЙ национальной украинской державы.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Олег
2 Червня 2020, 19:16
Они трактуют решение Украинского народа (народа Украины) 16.07.1990-24.08.1991-01.12.1991 выйти из состава Советского Союза как имеющее целью (принятое народом с целью) просто поменять хозяев со склонных к диктатуре, коммунизму и тоталитаризму бюрократов Кремля на демократических бюрократов Брюсселя. А розмови про суверенну незалежну самостійну національну українську державу Україну, на думку проєвропейських українських політиків, у 1990-91 роках велися виключно через те, що мізки громадян України тоді ще не «відійшли» від комуністичної кремлівської пропаганди, і громадяни не могли усвідомити всю глибину справжньої національної української ідеї – вийти зі складу тоталітарної комуністичної ФЕДЕРАТИВНОЇ (КОНФЕДЕРАТИВНОЇ) держави СРСР і увійти (перейти транзитом) у склад іншої, але ДЕМОКРАТИЧНОЇ ФЕДЕРАТИВНОЇ (КОНФЕДЕРАТИВНОЇ) держави ЄС. Более того, евро/НАТО интеграторы Украины четко осознают, что в российском истеблишменте с таким раскладом ТОЧНО (ЯВНО) НЕ ГОТОВЫ СМИРИТЬСЯ, и что такое представление об украинских интересах (уже нашедшее отражение и закрепление в Конституции Украины) означает вечную (не факт, что исключительно до развала РФ на самостоятельные демократические государства) горячую, холодную или гибридную войну Украины с Россией и фактический (на неопределённое время) раздел Украины на условные восточную и западную «Германии». Предварительно, усилиями их соратников по борьбе за независимость Украины (в 1996 и 2003 годах) в первую статью Конституции Украины как бы случайно не вошли имеющиеся в Акте провозглашения независимости и в Декларации про государственный суверенитет Украины слова «САМОСТІЙНА НАЦІОНАЛЬНА УКРАЇНСЬКА», а из первого куплета Гимна Украины случайно исчезло слово «УКРАЇНЦІ» – и не один депутат Верховной Рады, не говоря уже о Президентах Украины, не смеет раскрыть по этому поводу рот.
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі