UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знущання над українською освітою: львівські депутати вимагали не давати Киві кандидатський ступінь

Звернення до центральних органів влади обласна рада підтримала більшістю голосів.

Депутати Львівської обласної ради закликали Міністерство освіти і науки не присвоювати ступеня кандидата наук Іллі Киві, члену парламентської фракції «ОПЗЖ», який успішно захистив дисертацію з державного управління.

«Гнила бюрократична система, через яку потрібно пройти молодим вченим, лише створює для них перешкоди в отриманні наукових ступенів і розвитку української науки, але в той же час допомагає особам, які отримують наукові ступені в особистих цілях і жодним чином не пов'язані з наукою», - йдеться в тексті звернення, за яке у вівторок, 27 квітня, проголосували 56 депутатів.

Укладачі заяви висловили обурення у зв'язку з рішенням спецради присвоїти Киві кандидатський ступінь і назвали його «знущанням над українською освітою».

Звернення до центральних органів влади ініціювала фракція «Самопомочі».

Читайте також: Не Кивою єдиним: хто з політиків захищатиме дисертації у травні

Член парламентської фракції «ОПЗЖ» Ілля Кива 26 квітня успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Усі 13 членів Спецради Д 26.891.02 Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України проголосували за те, щоб рекомендувати присвоєння Киві кандидатського ступеня.

Науковим керівником Іллі Кива був професор Володимир Гурковський, заступник директора Всеукраїнської громадської організації «Центр дослідження проблем публічного управління». Опоненти Аліна Помаза-Пономаренко й Ірина Жукова написали схвальні відгуки на дисертацію Киви.

Журналісти проекту Bihus.Info виявили ознаки фальсифікації документів, поданих Кивою до спецради: в дисертації згадуються неіснуючі публікації, а одну з довідок про практичне впровадження результатів дослідження підмінили.

Дисертацію ще має оцінити атестаційна колегія Міністерства освіти і науки, підпис під кандидатських дипломом ставить особисто очільник МОН Сергій Шкарлет.

Академічна недоброчесність, плагіат, фальсифікація наукових досліджень і вал неякісних докторських і кандидатських дисертацій дискредитують українську науку і знецінюють наукові ступені і звання.

Чому за 30 років незалежності в Україні сформувалася ціла каста корупційних вчених рад і як із цим можна боротися? Як стимулювати ті вчені ради й науково-освітні установи, котрі в цих реаліях продовжують чесно виконувати свої функції без жодних хабарів та доплат? Розбирався Ростислав Панчук у статті «А молоко ми водою розбавимо...» для читачів ZN.UA.