UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський розповів про «ковідні» ноутбуки для вчителів і підтримку талановитої молоді

Як держава ледь не залишила переможців міжнародних учнівських олімпіад без премій Президента, не згадав.

Президент України Володимир Зеленський під час щорічного послання до парламенту розповів про зміни, які відбулися у сфері освіти і науки цього року.

«Цього року ми забезпечили ноутбуками понад 60 тисяч учителів, а до 2023 року новий ноутбук буде в кожного вчителя нашої держави», - заявив з трибуни парламенту голова держави.

Україна бореться за молодь з тимчасово окупованих Донбасу та Криму та підтримує молоді таланті, зазначив президент.

«Ми суттєво спростили школярам з Криму та тимчасово окупованого Донбасу доступ до вищої освіти в Україні. Без ЗНО, безоплатно, без обмежень, у будь-якому університеті України. (…) Запроваджуємо нові державні, президентські премії: 100 тисяч гривень – переможцям міжнародних учнівських олімпіад з математики, фізики, інформатики та хімії. Вперше в цьому році ми надаємо премії не тільки учням, але й вчителям, які цих чемпіонів підготували», - заявив він.

У своєму виступі голова держави не згадав, як держава через бюрократичну тяганину ледь не залишила переможців міжнародних учнівських олімпіад без премій Президента, термінові зміни Кабінет міністрів вніс лише після публікації матеріалу ZN.UA «З медалями міжнародних олімпіад, але без премії від президента: чому Україна програє битву за мізки».

Зеленський також нагадав, що цього року студентам підвищили стипендії до прожиткового мінімум, а випускники, які отримали найвищий бал на ЗНО, щомісяця отримують 10 тисяч гривень. Він також запевнив, що це не вплине на кількість стипендіатів.

У посланні Зеленський згадав і про ініційований ним проєкт Президентського університету, який почнуть будувати наступного року. Пріоритетними спеціальностями у ньому будуть кібербезпека, штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні та біотехнології.

А також про створений два роки тому Національний фонд досліджень, який за цей час видав гранти для 222 наукових проєктів на суму близько 1 млрд гривень. До розробок залучено понад 1,5 тисячі українських науковців.

Крім того, за словами президента, Україна «відновлює науковий флот»: судно «Борис Александров» виконуватиме наукові й екологічні дослідження в Чорному морі, а криголам «Ноосфера» використовуватиметься для дослідження Світового океану й експедицій до української станції Академік Вернадський в Антарктиді. Втім, обидва ввезені з-за кордону, а не збудовані в Україні. «Борис Александров» – подароване Бельгією Belgica, а «Ноосферу» придбали в Британської антарктичної служби, раніше він називався James Clark Ross.

Коментар ZN.UA

Ложка доречна до обіду, хоча й за це спасибі. Пізнувато держава розщедрилася  ноутбуками для вчителів.  Мало того, що їх отримає зараз не кожен, так вони мали бути закуплені і доставлені до педагогів ще до початку навчального року. Наші школи вже закривалися на дистанційку цієї осені, і ці  лептопи для кожного вчителя були б тоді дуже не зайвими. Брак техніки та якісного інтернету – одна з проблем дистанційки.  Наприкінці вересня  ZN.UA робило запит до Міносвіти, щоб дізнатися, коли ж держава виконає обіцянку і дасть ці «ковідні ноутбуки». Нам пообіцяли – до зими. Так воно і вийшло.

Читайте також: Ноутбуки для вчителів закуповували не без "відкатів"

Питанням освіти ZN.UA приділяє багато уваги. У нашому першому влозі в YouTube редакторка відділу освіти і науки Оксана Онищенко розповідає, як пандемія та дистанційне навчання вплинули на якість знань і чому не варто вірити офіційній статистиці.